رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

انیمیشن هر روز ساعت 11:30


Emam hasan Site.jpg

جمهوری اسلامی ایران نه متکی به غرب است نه متکی به شرق بعد از خدا متکی به مردم است

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

مدیرکل صدا و سیمای فارس در همایش صیانت از حرمت ماه مبارک رمضان که با حضور مسئولین ارشد فرهنگی، قضایی، فرماندهان انتظامی و سپاه پاسداران و مسئولین دستگاههای فرهنگی و اجرایی در بین الحرمین، مرکز همایش های شهر برگزار شد با اشاره به شکل گیری انقلاب اسلامی به دست یک عالم دینی در یک نقطه فوق استراتژیک در دنیا یعنی ایران گفت:  شکل گیری این انقلاب در این برهه از تاریخ به نوعی طومار نظم جهانی تحریف شده به دست ابرقدرت ها و جهان استکبار را بهم زد.

سهرابی گفت: تا قبل از وقوع انقلاب اسلامی در ایران شاید کمتر فردی یا کمتر جامعه ای فکر می کرد که بشود در مقابله با استکبار قد علم کرد ولی انقلاب اسلامی و در راس آن رهبری بصیر و شجاع یعنی امام راحل به مظلومان جهان جرات داد که
می شود با توکل به خدا این نظم دروغین را بهم زد.

مدیرکل صدا وسیمای فارس گفت: دشمنان و ابرقدرتها این انقلاب باور نداشتند که انقلاب اسلامی ایران چند سال بیشتر ادامه حیات دهد و هرسال که می گذشت رسانه های استکبار روزهای پایانی انقلاب را اعلام می کردند از همان آغاز انقلاب توطئه چینی برای به زانو درآوردن انقلاب و شکست انقلاب در دستور کار آمریکا قرار گرفت. اما چون بعداز لطف و حمایت خدا این انقلاب اتکایش به مردم است همه این توطئه ها شکست خورد و از این به بعد هم این چنین می شود.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با بیان این که نزدیک به ۳۰۰ شبکه ماهواره ای به صورت شبانه روزی به زبان فارسی روی منطقه ما عملیات روانی انجام می دهند افزود: هدف از این همه هزینه دشمنان در ایجاد  رسانه را تاثیرگذاری آن و امید داشتن بر این ابزار برای سست کردن پیوند مردم از نظام خودشان است.

سهرابی تاکید کرد:  اگر می بینیم امروز منکراتی در جامعه روبه افزایش است بخش عمده ای از آن به خاطر تبلیغات
رسانه های بیگانه است، بخاطر فیلم ها و سریال هایی است که پخش می کنند و سبک ایرانی اسلامی ما را نشانه رفته اند. نظام رهبری با هوشمندی و بصیرت در سه دوره حکم ریاست سازمان هشدار دادند که به دین – اخلاق- امید و اگاهی مردم و سبک ایرانی اسلامی زندگی مردم توجه شود.

مدیرکل صدا وسیمای فارس خطاب به مسئولان امربه معروف و نهی از منگر گفت: شما عزیزانی که در این حوزه مقدس در مسیر امر به معروف ونهی از منکر که دستور خداست قدم برداشتید باید بدانید و بدانیم که مخاطب امروز ما مخاطب عصر رسانه ها و عصر ارتباطات است پس اول باید بدانیم با این مخاطب چگونه باید سخن بگوییم و با چه ابزاری با او حرف بزنیم وبه چه شیوه ای به او نزدیک شویم. بنابراین استفاده درست و هوشمندانه از رسانه تولید پیام های مبتنی بر ارزش ها است به نحوی که جوان امروز هم بپسندد.

وی افزود: حوزه مأموریت ما حوزه فارس است سرزمینی با پیشینه تاریخی ادبی و فرهنگی و مهم تر از آن مذهبی  – ما در شهر حضرت احمدبن موسی علیه السلام زندگی می کنیم  سومین حرم اهل بیت علیهما السلام و بهترین جایی که برای کشور می تواند الگو باشد الگو دهد که چگونه با مخاطب امروز با زبان جوان امروز و با ابزار رسانه می شود صحبت کرد  همین استان فارس با این پیشینه علمی و تمدنی است.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با توجه به اهمیت ونقش موثر جوانان در جامعه گفت: با جوان امروز باید با زبان هنر صحبت کرد و هنرمندانه با مخاطب امروز حرف زد. امروز ما باید مشق کنیم که چگونه با مخاطب امروزمان در فضای رسانه و در فضای حقیقی صحبت کنیم.

وی یکی از کارهای مهم و اساسی ستاد امربه معروف و نهی از منکر را آموزش فعالان این حوزه دانست وگفت: مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی مردم هستند، فراموش نکنیم که دشمنان برای جدا کردن مردم از امام ازنظام شان و از ولایتشان برنامه دارند . اگر به زبان درست صحبت نکنیم  چه بسا آسیب هایی وارد شود که جبران آن سخت است . پس توصیه
می کنم به آموزش توجه داشته باشیم و همه ما باید در این زمینه کمک کنیم ودر بحث تذکر لسانی بدانیم چگونه باید صحبت کنیم و چگونه باید هدایت کرد.

مدیرکل صدا وسیمای فارس در پایان تاکید کرد:  امروز یکی از مهم ترین معروف ها عمل به بیانیه گام دوم است که رهبر معظم انقلاب فرمودند که در آنجا از خودسازی از جامعه پردازی و تمدن سازی صحبت شده است . باید رجوع کنیم به چهل سال گذشته و طرح های نو در اندازیم برای اینکه بتوانیم درگام های بعدی انقلاب مصمم تر و جذاب تر صحبت کنیم  و فراموش نکنیم مؤلفه قدرت ما مردم هستند،  جمهوری اسلامی ایران  نه متکی به غرب است نه متکی به شرق بعد از خدا متکی به مردم است.


نشست مشترک مدیران کل و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش و صدا و سیمای فارس

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

موضوع سند تحول بنیادین آموزش و پرورش موجب نشست مشترک مدیران و معاونین صدا وسیما و آموزش و پرورش فارس شد.

در این نشست دو ساعته که به میزبانی مدیرکل آموش و پرورش استان برگزار شد مدیرکل صدا وسیمای فارس تربیت نیروی انسانی را موضوعی مهم برای کشور از آغاز پیروزی انقلاب توصیف کرد و افزود: وظیفه مهم پرورش و آموزش نیروی انسانی برای پیشبرد و پیشرفت جامعه اسلامی باید دغدغه همه مسئولان باشد و برای تحقق آن آموزش و پرورش نیازمند کمک همگانی است.

سهرابی با اشاره به بیانیه گام دو انقلاب و لزوم توجه بیش از پیش به مفاد این سند مهم که با دقت فراوان و حساسیت برای ادامه راه توسط مقام معظم رهبری تدوین و ابلاغ شده است تصریح کرد: در چهل سالی که گذشت فراز و فرودهای زیادی در حوزه های مختلف داشته ایم و امروز برماست تا در ادامه مسیر نقاط قوت خود را تقویت کنیم و برای حرکت رو به جلو طرح های نو دراندازیم.

وی با اشاره به غنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش این سند را دستورالعملی جامع که در آن به نیازهای آموزش و پرورش برای تربیت نسل مولد و پیشرو کشور توجه کافی شده است بر اجرایی شدن مفاد آن تاکید کرد و گفت صدا وسیما برای تحقق کامل این سند در جامعه هدف در کنار آموزش و پرورش و یاریگر آن خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه پیشنهاد اتاق فکر مشترک را کار شایسته ای دانست و گفت: آموزش و پرورش به کمک رسانه ملی نیاز دارد تا سند تحول بنیادین به یک گفتمان رایج در جامعه تبدیل شود.

نجفی افزود:  اگر مخاطبان اصلی مدارس دانش آموزان هستند صدا وسیما ، همه افراد جامعه و خانواده ها را پوشش می دهد و نقش تاثیر گذار و مهمی در فرهنگسازی و تعلیم و تربیت دارد.

وی سپس به بحث آسیب های اجتماعی و مدرسه محوری نیز اشاره کرد و گفت: صدا وسیما تا به حال با برنامه سازی، گزارش های خوب از زبان دانش آموزان، مشاوران، مدیران و مسئولان اجرایی در بحث
آسیب های اجتماعی پخش کرده است و امیدواریم این کار های خوب گذشته به گونه ای روزافزون ادامه یابد

نجفی تاثیر گذاری صدا وسیما را در برنامه های فرهنگی و آموزش و پرورش فوق العاده دانست و گفت: هم قدردان تلاش های گذشته مجموعه صدا وسیما هستیم و هم انتظار داریم در ارتقای منزلت اجتماعی معلمان، جلب مشارکت ارگان های مهم و موثربخش عمومی و غیردولتی در تعلیم وتربیت، آسیب های اجتماعی، مدرسه محوری ،گام دوم انقلاب و توجه به ساحت های 6 گانه به ویژه ترویج ورزش و نشاط در مدارس و اهمیت به نشر مفاهیم قرآنی به آموزش و پرورش کمک کند.

در ادامه این نشست معاونین دو دستگاه نیز دیدگاهها و نظرات خود را برای ارتقاء همکاری های مشترک برای تحقق سند مهم تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کردند.

درپایان این نشست مقرر شد تبیین سند تحول و جایگاه آن برای مخاطبان از طریق برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی در چهار حوزه صدا،سیما،خبر و فضای مجازی در دستور کار قرار گیرد و کارگروهی متشکل از کارشناسان این دو دستگاه فرهنگی بر محتوای برنامه های تولیدی نظارت داشته باشند.

 


IMG_2508-1.jpg

IMG_2485-1.JPG

IMG_2472-1.jpg

IMG_2454-6.jpg

IMG_2438-1.jpg

IMG_2427-1.jpg

IMG_2414-1.jpg

IMG_2401-1.jpg

IMG_2395-1.jpg

بازدید مدیرکل،قائم مقام و معاونین صدا وسیمای فارس از ” ویژه برنامه سحر تا ملکوت”

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

بازدید مدیرکل،قائم مقام و معاونین صدا وسیمای فارس از " ویژه برنامه سحر تا ملکوت"


IMG_3451.jpg

IMG_3441.jpg

IMG_3375-1.jpg

IMG_3355.jpg

IMG_3348-1.jpg

IMG_3329-1.jpg