جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

یک رای هم سرنوشت ساز است - نمایش محتوای خبر

 

 

یک رای هم سرنوشت ساز است

استاندار :

یک رای هم سرنوشت ساز است

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی / انتخاباتی

استاندار فارس با دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور گسترده و حداکثری در انتخابات هفتم اسفند گفت: در شرایط فعلی جامعه نیازمند رای تک تک افراد جامعه هستیم و از این رو، ضروت دارد هیچ فردی به تک رای خود بی تفاوت نباشد چرا که همان یک رای چه بسا ممکن است سرنوشت را طور دیگری رقم زند.

سید محمد علی افشانی یک برنامه زنده تلویزیونی افزود: بدون تردید همه در روز انتخابات حضور پیدا می کنند و با یک انتخاب آگاهان فرد مورد نظر را برای مجلس دهم بر می گزینند.

استاندار فارس اظهار کرد: مردم آگاه باشند که رای و نظرشان در همه شئونات جامع تاثیر گذار است و باید تلاش کنند که از این حق به نحو مطلوب استفاده کنند.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به برگزاری همزمان دو انتخابات نیاز است که واجدان شرایط اخذ رای در ساعات اولیه روز جمعه و تا قبل از ظهر پای صندوق های رای حضور یابند و رای خود را بدهند و حضور در شعبه اخذ رای را به ساعت های پایانی برگزاری انتخابات موکول نکنند.

وی اظهار کرد: ممکن است زمان اخذ رای در برخی حوزه های انتخابیه دیگر تمدید نشود و رای گیری در ساعت مقرر یعنی ساعت 18 پایان یابد.

افشانی با با توصیه به نامزدها و هواداران این دور از انتخابات برای رعایت قانون گفت: با توجه به پایان زمان قانونی انتخابات از ساعت هشت صبح پنجشنبه، انتظار می رود که نامزدها و هواداران آنها دیگر به دنبال تبلیغات نباشند.

استاندار فارس با اشاره به ماهیت منزلت و جایگاه انسان ها و با بیان این مطلب که نباید هیچوقت برای دیگران حیثیت و اعتبار خودشان را زیر سئوال ببرند اظهار کرد: در صورت مشاهده اینکه کسی بخواهد برای بار دوم اقدام به دادن رای نماید قطعا با وی طبق قانون برخورد خواهد شد.

افشانی افزود: در شورای تامین استان هماهنگ شد که اگر خدای ناکرده یک نفر قصد داشته باشد که دو بار برای یک نامزد رای دهد درهمان محل بازداشت شود.

وی همچنین به بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری به فرمانداران و بخشداران اشاره کرده که از آنان خواسته شده اگر کسی قصد دوبار دادن رای را داشت رای فرد مورد نظر را نگیرند و سریعا به دستگاه قضایی وی را معرفی کنند.

افشانی گفت: یکی از ویژگی های این دور از انتخابات این هست که کسانی که رای می دهند در سیستم ثبت شده و برای بار دوم اگر کسی بخواهد رای دهد دستگاه برای بار دوم مرحله ثبت را انجام نمی دهد.

استاندار فارس اظهار کرد: باید دانست از بین نامزدهای این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی تنها 18 نفر و از جمع هشت نفری نامزدهای خبرگان رهبری نیز پنج نفر به مجلس راه می یابند و لذا باید نامزدهای این دور از انتخابات به افرادی که با رای مردم برگزیده شدند احترام بگذارند و بلافاصله به رقبا تبریک بگویند.

وی ادامه داد: با چنین اقدامی انتخابات به عامل همبستگی میان مردم تبدیل می شود و از این رو، هیچ نامزدی نباید از قبل به هواداران خود القا کند که حتما پیروز میدان است و هیجان ایجاد کند.

افشانی گفت: نیروی انتظامی با همکاری دیگر نیروهای امنیتی و دست اندرکاران انتخابات تلاش می کنند که از رای مردم صیانت شود و جای هیچگونه نگرانی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جا دارد که از تک تک مردم شریف این استان سپاسگزاری کنم بخاطر نقشی که تا امروز در عرصه انتخابات ایفا کرده اند تا شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو باشیم.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه هفتم اسفند 94 برگزار می شود. / د