جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کیسه زباله آنتی باکتریال - نمایش محتوای خبر

 

 

کیسه زباله آنتی باکتریال

شیراز/خبرگزاری صداوسیما/علمی

کیسه زباله آنتی باکتریال

تولید انبوه نانوکیسه زباله آنتی باکتریال در شیراز
مخترع شیرازی موفق به تولید انبوه نانوکیسه زباله آنتی باکتریال، ضدگربه وتجزیه پذیر شد.
به گفته مهدی شبانکاره این مخترع جوان ازآنجا که کاهش شیوع بیماریها از مبدا از جمله مسایل مهم و ضروری در نظام بهداشتی است و ترکیب پسماندهای امروزی بر مشکلات آن افزوده است لذا دسترسی به دانش فنی تولید این محصول، از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی افزود : با الهام گیری از فناوری نانوسلامت و بهره برداری ازمواد طبیعی موفق به طراحی و تولید انبوه این محصول شد.
وی افزود: این کیسه زباله از مواد پلیمری صد در صد بهداشتی تشکیل شده است که به منظور جلوگیری از فعالیت میکروب ها و باکتری ها، از خاصیت آنتی باکتریال نیز برخوردار است واین خاصیت به واسطه مواد گیاهی ضد میکروب پایدار ایجاد شده است.
همچنین بهره مندی از خاصیت تجزیه پذیری و بازگشت به طبیعت در مدت زمانی کمتر از یکسال در مقایسه با دیگر محصولات که تجزیه آن هاچهار صد سال زمان نیاز دارد از دیگرویژگیهای این اختراع است.
ازدیگرخصوصیات این اختراع می توان به خاصیت ضدگربه، موش وحشرات اشاره کرد. خاصیتی که به موجب رایحه دورکننده حیوانات موذی و حشرات، باعث جلوگیری از هجوم این موجودات به کیسه زباله می شود و حفظ بهداشت، سلامت و پاکیزگی محیط زندگی را به دنبال خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان «نانو بسپار فکور» گفت: خواص ضدبو، ضد چکه، مقاومت بالا و تحمل وزن بیش از 15 کیلوگرم از دیگر خصوصیات بارز این کیسه زباله بهداشتی و دوستدار محیط زیست است که با عنوان «دکتر آلمن» به بازار عرضه خواهد شد