جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

چهار شبکه «تماشا، شما، امید و ایران‌کالا» به بسته‌های اول و دوم اضافه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار شبکه «تماشا، شما، امید و ایران‌کالا» به بسته‌های اول و دوم اضافه می‌شود

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

چهار شبکه «تماشا، شما، امید و ایران‌کالا» به بسته‌های اول و دوم اضافه می‌شود

در یک فرآیند زمانی که از روز یکشنبه 99/9/9 به دستور رییس محترم سازمان صداوسیما آغاز می شود بطور همزمان در کل کشور تغییراتی در کمیت و کیفیت شبکه های تلویزیونی دیجیتال به وقوع خواهد پیوست.

همزمان با تغییر چیدمان شبکه‌های تلویزیونی در فرستنده‌های دیجیتال موجود ، چهار شبکه «تماشا، شما، امید و ایران‌کالا» به بسته‌های اول و دوم اضافه می‌شود.

این امر به تدریج و با مراجعه تیم های فنی صداوسیما به تک تک ایستگاههای قبلا دیجیتال شده سطح استان و اعمال تغییرات و سپس جستجوی مجدد گیرنده های دیجیتال توسط مخاطبان ارجمند انجام خواهد شد.

به این ترتیب برای بیش از 96 درصد جمعیت استان فارس 4 شبکه جدید افزوده خواهد شد و نیازی به هیچگونه تغییر سخت افزاری یا خرید دستگاه جدیدگیرنده نیست. در این دسته شبکه «پرس تی‌وی» حذف و کیفیت همه شبکه ها اس‌دی خواهد بود.

با توجه به اینکه در یک پروژه ارزشمند شبکه های صداوسیما به HD ( با کیفیت و وضوح بیشتر تصویر) ارتقا یافته برای اینکه امکان ارسال بیشترین تعداد شبکه بر روی فرستنده های موجود بسته سوم 3TS فراهم شود استاندارد جدید فشرده سازی HEVC و نسل دوم دیجیتال 2DVB-T  در این بخش انتخاب شده و مراکز استان ها و نقاطی که قبلا فرستنده بسته سوم را داشته اند هشت شبکه یک، سه، خبر، مستند، ورزش، آی‌فیلم ، نسیم و پویا قابل دریافت با گیرنده‌های HEVC/ T2- DVB خواهد بود.

پوشش جمعیتی این بخش در استان فارس حدود 57 درصد کل استان شامل شیراز و مراکز شهرستانهایی می باشد که قبلا با تامین اعتبارات لازم صاحب بسته سوم بوده اند.

فقط درمراکز استانها وکلان شهر شیراز بعنوان بسته چهارم پخش نسخه اچ‌دی چهار شبکه «تماشا، نمایش، افق و ایران‌کالا» قابل دریافت تنها با گیرنده‌های  HEVC/ T2- DVB خواهد بود.

در طی این فرآیند بروز اشکالاتی در صداوتصویر محتمل است که ان شا الله همکاران فنی مرکز با بسیج همه جانبه امکانات و تشکیل تیم های مختلف سعی در به حداقل رساندن اشکالات خواهند داشت.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
ایا در شهرستان کوار هم چهار سبکه نمایش،افق،ایران... علی عباس زاده ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ ۱۵:۴۳

علی عباس زاده
ایا در شهرستان کوار هم چهار سبکه نمایش،افق،ایران کالا و امید با کیفیتhdقابل پخش هست؟
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ ۱۵:۴۳