جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

چهارمین همایش بین المللی کاشت حلزون شنوایی در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

چهارمین همایش بین المللی کاشت حلزون شنوایی در شیراز

شیراز / خبرگزاری صداوسیما / علمی

چهارمین همایش بین المللی کاشت حلزون شنوایی در شیراز

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما / علمی

چهارمین همایش بین المللی کاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته هشتم تا دهم اردیبهشت 95 در شیراز برگزار می شود.

رییس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس در جمع خبرنگاران گفت: این همایش سه روزه با هدف بررسی آخرین یافته های علمی در زمینه کاشت حلزون شنوایی و سمعک برگزار می شود.

دکترسید بصیر هاشمی افزود: علاوه بر جراحان و متخصصان ایرانی، صاحب نظرانی از 16 کشورشامل آلمان، بلژیک، آمریکا، انگلستان، اسپانیا، اتریش، هلند، ترکیه، اوکراین، مصر، لیتوانی، صربستان، مراکش، امارات، مجارستان و جمهوری چک در این گردهمایی علمی حضور خواهند یافت.

وی کاشت حلزون شنوایی، شنوایی شناسی، سمعک های قابل کاشت، گفتار درمانی، کاشت در ناهنجاری های گوش داخلی را از محورهای این همایش بین المللی برشمرد و گفت: علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند مقاله های خود را تا پانزدهم بهمن به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

دکتر هاشمی همچنین با بیان اینکه شیراز پس از تهران، دومین مرکز کاشت حلزون شنوایی در کشور است، گفت: از زمان راه اندازی این مرکز در سال 82 تاکنون هزار و 250 عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی در شیراز انجام شده است.

رییس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس افزود: این مرکز علاوه بر بیماران استان فارس به بیماران استانهای جنوبی کشور هم خدمات درمانی ارائه می کند.

دکتر هاشمی با اشاره به فعالیت 11مرکز کاشت حلزون شنوایی در ایران گفت: از این تعداد، چهار مرکز در تهران و مابقی در شیراز، مشهد، تبریز، اصفهان، کرمان، همدان و اهواز فعالیت می کنند.

وی افزود: با کاشت حلزون شنوایی می توان تا حدی شنوایی را به کودکانی که به صورت مادرزادی دچار ناشنوایی هستند و یا افراد شنوایی که بنا به دلایلی شنوایی خود را از دست داده اند، بازگرداند.

کاشت حلزون شنوایی یکی از مداخلات پزشکی است که در آن با جراحی و قراردادن پروتزی در گوش میانی، عصب شنوایی به صورت الکتریکی تحریک شده و حس شنیدن در افراد ناشنوا ایجاد می شود. / د