جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

پیشرفت بیش از 80 درصدی ساخت دو واحد بزرگ صنعتی در نی ریز - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت بیش از 80 درصدی ساخت دو واحد بزرگ صنعتی در نی ریز

شیراز /خبرگزاری صداو سیما / اقتصادی

پیشرفت بیش از 80 درصدی ساخت دو واحد بزرگ صنعتی در نی ریز

 

     
 

 

پیشرفت بیش از 80 درصدی ساخت دو واحد بزرگ صنعتی در نی ریز

 به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت فارس طرح سیمان خاکستری و کارخانه فولاد نی ریز بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، علی همتی با اشاره به ساخت سیمان خاکستری در زمینی به وسعت 50 هکتار در نی ریز گفت: ساخت سازه های فلزی و بتنی و اجرای خط اصلی برق و گاز این کارخانه با همکاری 44 گروه پیمانکار و با به کارگیری افزون بر 800 نیرو درحال اجرا است و پیشرفت فیزیکی کلی این طرح حدود 90 درصد برآورد می شود.

علی همتی افزود: اعتبار اسنادی این طرح از محل فاینانس و با مشارکت چین تامین و ساخت آن با ظرفیت اسمی روزانه سه هزار و 300 تن از سال 86 آغاز شد.

وی با بیان اینکه سهام این کارخانه به صورت مردمی ارائه شده و 14 هزار نفر از مردم منطقه و استان فارس سهامدار این واحد تولیدی هستندگفت: با بهره برداری از این واحد بزرگ صنعتی برای 350 نفر مستقیم و برای حدود پنج هزار نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

همتی همچنین با اشاره به اجرای طرح فولاد نی ریز، این طرح را یکی از طرح های هشت گانه فولاد کشور معرفی کرد و گفت: این واحد در زمینی به مساحت 400 هکتار در حال ساخت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: فاز نخست مجتمع فولاد نی ریز در قالب تولید آهن اسفنجی هم اینک 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: مجتمع فولاد نی ریز با ظرفیت تولید سالانه 800 هزار تن آهن اسفنجی و به همین میزان شمش فولادی طراحی شده است و با بهره برداری از آن برای 800 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می شود