سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرداخت تسهیلات ارزی در بخش کشاورزی فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات ارزی در بخش کشاورزی فارس

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما/ اقتصادی

پرداخت تسهیلات ارزی در بخش کشاورزی فارس

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

پرداخت تسهیلات ارزی به طرح های با محوریت صادرات در بخش کشاورزی فارس امکان پذیر شد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی فارس گفت: امسال 500 میلیون دلار تسهیلات به صورت دریافت و باز پرداخت ارزی با اولویت طرح های بخش کشاورزی دارای صادرات اختصاص داده شده است.

جعفر صبوری پور افزود: طرح های نیازمند خرید ماشین آلات و تجهیزات خارجی، صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی و سرمایه در گردش از مهمترین طرح هایی است که مشمول این تسهیلات هستند.

وی افزود: سهم آورده متقاضیان در طرح های کشاورزی حداقل 20درصد و در طرح های صنایع تبدیلی 25 درصد است و کارمزد تسهیلات ارزی برای طرح های کشاورزی 4 و برای طرح های صنایع تبدیلی 6 درصد در نظر گرفته شده است.

جعفر صبوری پور با بیان اینکه بازپرداخت این وام ها 8ساله است.افزود: در مناطق کمتر توسعه یافته فارس همه طرح ها مانند طرح های بخش کشاورزی با سود 4 درصد و مدت بازپرداخت نیز10 ساله به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی فارس با اشاره به این که مهلت معرفی طرح ها تا 28اسفند امسال است، افزود: از متقاضیان دریافت این تسهیلات با توجه به محدودیت زمانی دعوت می شود به مدیریت شعب بانک کشاورزی یا مدیریت های ستادی سازمان جهاد کشاورزی فارس مراجعه کنند. / د