جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

پرداخت بیمه روزنامه نگاران به مدیران رسانه - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت بیمه روزنامه نگاران به مدیران رسانه

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما /اجتماعی

پرداخت بیمه روزنامه نگاران به مدیران رسانه

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیمه روزنامه نگاران به مدیران رسانه ها پرداخت می شود .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در شیراز گفت: وزارت ارشاد با بازگرداندن مبلغی که صاحبان امتیاز روزنامه ها برای بیمه کارکنان خود هزینه می کنند آنها را به این کار تشویق می کند.

حسین انتظامی تصریح کرد: زمانی که صاحبان امتیاز، روزنامه نگاران را بیمه کنند تثبیت حرفه ای این قشر از جامعه افزایش می یابد.

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ضمانت اجرای مداوم این طرح نیز گفت: این موضوع به صورت دستور العمل درآمده و اقدامات لازم برای اینکه به مصوبه هیات وزیران تبدیل شود، در دست اقدام است.

انتظامی خاطر نشان کرد: بیمه تکمیلی نیز برای روزنامه نگارانی که بیمه پایه داشته باشند، در نظر گرفته خواهد شد.

وی رتبه بندی رسانه ها را از دیگر برنامه های در حال اجرا در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد دانست و گفت: در حال حاضر 150 روزنامه در کشور منتشر می شود که این روزنامه ها با 30 شاخصی که خود آنها تعیین کرده اند، سنجیده و رتبه بندی می شوند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد تیراژ چاپ نشریات را در ایران، کم و نزدیک به یک میلیون اعلام و خاطرنشان کرد: پرداخت یارانه به مصرف کنندگان و مخاطبان رسانه ها و بسته های حمایتی وزارت ارشاد می تواند این مشکل را تا حدودی کاهش دهد.