جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

پابوس - نمایش محتوای صدا

 

 

پابوس

Loading the player...
پابوس
امام علي ‌بن موسي‌الرضا عليه‌السلام هشتمين امام شيعيان از سلاله پاك رسول خدا و هشتمين جانشين پيامبر مكرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم مي‌باشند.
ايشان در سن 35 سالگي عهده‌دار مسئوليت امامت ورهبري شيعيان گرديدند و حيات ايشان مقارن بود با خلافت خلفاي عباسي كه سختي‌ها و رنج بسياري رابر امام رواداشتند و سر انجام مامون عباسی ايشان رادرسن 55 سالگی به شهادت رساند.
نام مبارك ايشان علي و كنيه آن حضرت ابوالحسن و مشهورترين لقب ايشان "رضا" به معناي "خشنودي" مي‌باشد. امام محمدتقي عليه‌السلام امام نهم و فرزند ايشان سبب ناميده شدن آن حضرت به اين لقب را اينگونه نقل مي‌فرمايند :" خداوند او را رضا لقب نهاد زيرا خداوند در آسمان و رسول خدا و ائمه اطهار در زمين از او خشنود بوده‌اند و ايشان را براي امامت پسنديده اند و همينطور ( به خاطر خلق و خوي نيكوي امام ) هم دوستان و نزديكان و هم دشمنان از ايشان راضي و خشنود بود‌ند".
آیتم های این برنامه عبارتند از:پخش گزارش از حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ علیه السلام و ارتباط زنده با حرم مطهر امام رضا علیه السلام،نمایش رادیویی مرتبط با امام رضا علیه السلام،خاطره گویی با موضوع بهترین خاطره شما از سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا،بیان داستان و زندگی نامه امام رضا،لطفا لبخند بزنید که گزیده ای از خاطرات جالب مردم از سفر به مشهد می باشد،مسابقه پیامکی با موضوع خاطره گویی،صحبت های کارشناس مذهبی درباره فضایل و کرامات امام رضا و ...
 

 

 

تاریخ تولید: 1393
تهیه کننده: عبدالحسین جاوید جهرمی
گویندگان: قائدشرفی و ثمرده
صدابردار: احمدی
نویسنده: راضیه جوینده