حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۷

ویژه برنامه های صدا وسیمای فارس در ایام ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا وسیمای فارس در ایام ماه مبارک رمضان

ویژه برنامه های صدا وسیمای فارس در ایام ماه مبارک رمضان

رمضان ماه خدا، ماه رزق و روزی، ماه مناجات و ماه نجات است. ماه مبارک هم میزبان ما و هم میهمان ماست. این فرصت مانند نسیمی خنک در هرم گرمای کویری منیت ها، وابستگی ها و خود خواهی ها در طرفه العینی می گذرد و رمضان آزمون دیگری برای یکایک ماست که آیا ابراهیم وار می توانیم اسماعیل های وجود را قربان کنیم.

صدا و سیمای فارس امسال نیز به برکت رمضان همگام و همراه با روزه داران مومن هم استانی، سحرهای معنوی حرم منورحضرت احمدبن موسی علیه السلام را از سومین حرم اهل بیت در قاب تلویزیون و جعبه رادیو میهمان چشمان نمناک به سجاده نشینان دعای سحر خوان دیار پارس می کند.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای فارس، در ایام ماه مبارک رمضان سیمای فارس با ویژه برنامه های سحرگاهی "تماشا گه راز" از ساعت 3:30 تا 5 صبح با لحظات سحرخیزان مومن همراه خواهد بود، قرائت دعای ابوحمزه ثمالی با صدای شهید محراب آیت الله دستغیب، مناجات خوانی، سنتی خوانی، سخنان ائمه جمعه شهرستان ها، کلام بزرگان، وصیت نامه شهدای استان، اذان، نماز جماعت و دعاهای ویژه ماه مبارک رمضان حال و هوای خاص به برنامه می دهد.

در این برنامه زنده که از حرم مطهراحمدبن موسی علیه السلام پخش می شود با حضور نه تن از کارشناسان مذهبی استان دعای هشتم صحیفه سجادیه شرح و بررسی می شود.

الله بخش بهارسعدی تهیه کنندگی، جلال قربانی کارگردانی، حسین سلطان پور، احمد حیدری، فرشید عباس پوری تصویربرداری، محمد مقتدری تدوین و مجتبی مقدم و یوسف محرابی صدابرداری تماشا گه راز را به عهده دارند.

برنامه "مهمونی" ویژه افطار از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان است که از ساعت 18:30 آغاز و تا قبل از اذان مغرب ادامه دارد.

در این برنامه که از بنای تاریخی مسجد وکیل پخش می شود، هر روز چهل نفر از خیرین استان حضور دارند که تعدادی خیرین درمانی و تعدادی نقش خاصی در کمک به ایتام دارند و تعدادی هم خانواده های فقیر را تحت پوشش قرار می دهند وعده ای هم مسئولیت آزادی زندانیان جراید غیر عمد را به عهده می گیرند.

از ویژگی خاص این برنامه این است که خیرین دعوت شده خود قبلا تحت پوشش کمیته امداد بوده اند و بعد خود خیر شده اند.

این برنامه به تهیه کنندگی عباس روزیطلب، کارگردانی علی محمد بهمنی، نور و تصویربرداری مهدی یوسفی، صدابرداری شکرالله داموغ و مسئول هماهنگی غلام حسین حضرتی هرروز در ایام ماه مبارک رمضان از بنای تاریخی مسجد وکیل پخش می شود.

" کاشانه مهر" عنوان دیگر برنامه سیمای فارس است که در ایام ماه مبارک رمضان با حال و هوایی رمضانی و معنوی هر روز از ساعت 10 تا 11:15 به طور زنده همزمان از شبکه فارس و شما با مخاطبان همراه خواهد بود در این برنامه که به تهیه کنندگی علی رشیدی، اجرای ثریا بناکار پخش می شود با حضور کارشناسان تغذیه درباره شیوه مصرف خوراکی ها، غذاهای سالم و غذاهای مفید در مواقع سحر و افطار بحث و گفتگو می شود.همچنین علما و کارشناسان مذهبی در برنامه حضور دارند و درباره آداب و آیین ماه مبارک رمضان، صله رحم، اخلاق نیکو و .. گفتگو می شود.

کارگردانی این برنامه را جلال قربانی، صدابرداری محمد صادق عادل، تصویربرداری مجید رحمانیان، علی طلوع، شهاب فردوسیان بر عهده دارند.

ترتیل خوانی قرآن کریم به تهیه کنندگی احمد مومنی، کارگردانی ذبح الله قادری، صدابرداری مسعود شیخی، تصویربرداری احمد احمدی سعدی، سید مرتضی طباطبایی، مسعود پیراحمدی و هادی سبحانیان و دستیاری ولی محمد رستم پور از ساعت 11:30 تا12:30 به صورت مستقیم از شبستان امام خمینی در حرم مطهر احمد بن موسی علیه السلام شاهچراغ همزمان از شبکه های فارس و چهار سیما به مخاطبان تقدیم می شود.

نظارت بر حسن اجرای تلاوت ها را استادان ممتاز استان ذاکری و فتح پور از طرف شورای عالی قران به عهده دارند.

این همراهی با سفره داران ضیافت در رادیو فارس با ویژه برنامه های نسیم سحر، سفره آسمانی، نمایش شب و جمع خوانی قرآن کریم میهمان خانه های مردم استان خواهد بود.

صدای مرکزفارس از ساعت 3:15 تا 5 صبح در برنامه "نسیم سحر" به تهیه کنندگی محسن قاسم زادگان، گویندگی ورهرام قطب جهرمی و عبدالرسول لرنژاد و نویسندگی هاجر کوشکیبا بخش های کارشناسی، احکام، اخلاق، اعلام اوقات شرعی شهرستان ها، دعای سحر، اذان و ادعیه با لحظات روحانی و معنوی شنوندگان همراه می شود و در لحظات افطار ازساعت 19 تا 20:30 با مباحث کارشناسی، مسابقه قرآن، گزارش، گفتگو، اذان و ادعیه با گویندگی مریم محمدیان و مریم طالب، نویسندگی آسیه امام رضایی و گزارشگری احسان کیانی مهمان "سفره های آسمانی" اهالی مومن فارس خواهد بود.

در این ایام مبارک برای هرشب علاقمندان به رادیو فارس برنامه ای نیز با نام" نمایش شب" تدارک دیده شده که در ساعت 23 به تهیه کنندگی لیلا اسراری، کارگردانی آرش جمال الدینی، نویسندگی هاجر کوشکی و بازی گری شهرام ولی زاده، مژده برزگر، اسماعیل مرزبان و لیلا فاتحی  به علاقمندان و شنوندگان تقدیم می شود.

جمع خوانی قرآن کریم هرروز از ساعت 15 تا 16 و سخنرانی به مدت 30 دقیقه با حال و هوای معنوی رمضان از دیگر برنامه های ویژه ای است که در صدای مرکز فارس تهیه و پخش می شود.

واحد خبر و فضای مجازی صدا وسیمای فارس نیز با پوشش برنامه های متعدد و متنوع با روزه داران همراه خواهند بود تا روزی که همه با هم در فطر مبارک، فطرت های پاک به درگاه دوست هدیه بریم.