سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

ویژه برنامه های شبکه فارس به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های شبکه فارس به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

ویژه برنامه های شبکه فارس به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

 

 

صداوسیمای مرکز فارس به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه برنامه های متعدد و متنوعی را برای مخاطبان در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز فارس ، یاسر جمالی معاون صدای صدا و سیمای فارس گفت : رادیو فارس برنامه های متعددی از جمله مستند رادیویی ، نمایش ، برنامه های ترکیبی ، میان برنامه ، گزارش و گفتگو در هفته دفاع مقدس برای مخاطبان خود در اقصی نقاط استان فارس تدارک دیده است .

وی تصریح کرد: برنامه زنده «عصر حماسه» هر روز ساعت19:45 تا 20:30  با دعوت از مهمانان مختلف نقش یگان های عمل کننده استان فارس در هشت سال دفاع مقدس را بررسی می کند.

معاون صدای فارس ادامه داد : «تاریخ شفاهی جنگ» هر شب ساعت 23 تا 23:45 ، « نغمه های ماندگار» هرشب ساعت 23:45 تا 23:50 ، نمایش بلند هر شب بجز سه شنبه ها ساعت 22:30 تا 23 ، نمایش کوتاه هر روز ساعت 18:25 تا 18:30 ، «مدرسه عشق» شنبه تا پنج شنبه ساعت 17:25 تا 17:45 ، «کتابستان» ویژه معرفی کتاب های حوزه دفاع مقدس و ادبیات پایداری شنبه تا پنج شنبه ساعت 19:30 تا 19:45 از مهمترین برنامه های رادیو فارس به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.

جمالی بیان کرد : برنامه «نویسا» ویژه گفتگو با نویسندگان ادبیات پایداری و دفاع مقدس استان هر روز به مدت 30 دقیقه و برنامه «خاکریز» که هر شب خاطرات رزمندگان استان در دوران دفاع مقدس را مرور می کند بخش دیگری از برنامه های رادیو فارس به مناسبت گرامیداشت مجاهدت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

معاون صدای رسانه ملی در فارس تصریح کرد : اطلاع رسانی برنامه های هفته دفاع مقدس در گفتگو با مسئولان در برنامه های سلام کاکو و پیام رادیو فارس ، نمایشهای ویژه شهیدان مرتضی جاویدی، مجید سپاسی، حسن حق نگهدار، عباس دوران و دیگر شهدای برجسته فارس ، پخش مستندهای ویژه از سوژه های جذاب و شاخص دفاع مقدس استان در دوره دفاع مقدس و همچنین رزمندگان کارآفرین بعد از دروه دفاع ، مستند «کارنامه قبولی »ویژه زندگی تنها بازمانده حمله موشکی عراق به شیراز در محله شیخعلی چوپان، مستند «کارگاه نیاشیران» ویژه خودکفایی در تولید قطعات و تجهیزات استراتژیک ، گفتگو با شکارچی تانک و رکورددار شکار تانک در دوران دفاع مقدس ، گفتگو با تکاوران نیروی دریایی و از رزمندگان بازمانده دفاع ۳۴ روزه خرمشهر و حاضر در عملیاتهای چریکی از دیگر برنامه های رادیو فارس در این ایام است.

وی گفت: بررسی نقش بازدارندگی دفاعی کشور با تکیه بر توان تولیدات دفاعی داخل در گفتگو با کارشناسان و مسئولان مرتبط در برنامه میزگرد هفته ، پرداخت ویژه به شهدای مدافع حرم ، پخش ۵ مستند در خصوص در هفته دفاع مقدس و نمایش بلند پرده نشین ویژه جانباران اعصاب و روان نیز در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس روی آنتن رادیو فارس می رود.

علیرضا باغبانمنش معاون سیمای صدا و سیمای فارس هم گفت : سیمای فارس ویژه برنامه «رادار» را روی آنتن می برد. این برنامه در طول هفته دفاع مقدس با دعوت از فرماندهان دوران دفاع مقدس ساعت 21:15 هرشب زنده از شبکه فارس پخش می شود.

وی تصیرح کرد: برنامه زنده «شباهنگ» از 24 تا 30 شهریور هر شب ساعت 21:15 با دعوت از فرماندهان و پیشکسوتان جبهه و جنگ رشادت های رزمندگان اسلام را در دوران دفاع مقدس گرامی می دارد.

باغبانمنش بیان کرد : روزانه سیمای فارس در خلال برنامه های پر مخاطب همچون کاشانه مهر ، صبح پارسی ، نگاه روز، طعم جوانی هم به طور ویژه در هفته دفاع مقدس به این موضوع می پردازند.

معاون سیمای فارس گفت : پخش مستندهی منتخب دفاع مقدس و مستندی با عنوان مدافعان حرم ، تیزر پویش عکس دست نوشته های دوران دفاع مقدس، فیلم های سینمایی مطرح دفاع مقدس، سرود ، گزارش و نماهنگ از دیگر برنامه های سیمای فارس به مناسبت ایام دفاع مقدس است.    

ابوالحسن کرمی معاون خبر صداوسیمای فارس نیز با بیان اهمیت بزرگداشت هفته دفاع مقدس و لزوم اطلاع رسانی در این زمینه گفت : سه مستند 5 دقیقه ای با عناوین «نقش جهاد سازندگی در دفاع مقدس» ، «نقش یگان های نظامی فارس در پیروزی رزمندگان استان فارس» و «کمک های مردمی در دفاع مقدس» تولید و آماده و پخش از شبکه های ملی و استانی است.

وی تصریح کرد : با موضوع دفاع مقدس چهار گزارش 3 دقیقه ای با عنوان های «روایان دفاع مقدس» ، «معرفی شهید جاویدی» ، «معرفی شهید دوران» ، «دفاع مقدس و محرم» و گفتگوهای متعددی از جمله گزارش های مردمی و مصاحبه با مسوولان استانی در دستور کار این معاونت قرار دارد.

علی خورشیدسوار معاون فضای مجازی صداوسیمای فارس نیز بیان کرد : سه ویدیو با موضوع نقش فارس در دفاع مقدس ، ستاره های فارس و نقش زنان فارس در دفاع مقدس تولید و آماده انتشار است.

وی ادامه داد : پوستر، عکس نوشته، رادیو پیگیر و پادکست گرافی متناسب با ایام دفاع مقدس تولید و آماده انتشار است.