جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های سفر ریاست محترم جمهوری - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه های سفر ریاست محترم جمهوری

Loading the player...
ویژه برنامه های سفر ریاست محترم جمهوری

رئیس جمهور محترم: فارس یک پایگاه بزرگ معنوی برای کشور است .

ریاست محترم جمهور ی با هیئت همراه برای دیدار با مردم شهید پرور استان فارس  صبح 9 اردیبهشت وارد شیراز، سومین حرم اهل بیت علیهم السلام شدند. ایشان در بدو ورود به فرودگاه شهید دستغیب شیراز فرمودند : برای من افتخار است که مهمان مردم دلاور و فرهنگ دوست استان فارس و شهرستان شیراز هستیم. استان فارس همواره به عنوان استانی با اهمیت در جنوب کشور مطرح بوده و دارای استعدادها و قابلیت های بسیار فراوانی است . این استان مرکز علم و دانش و مرکز فرهنگ و ادب و تمدن و همچنین یک پایگاه بزرگ معنوی برای کشور است . شیراز سومین حرم اهل بیت علیهم السلام است و این شهر به دلیل وجود بزرگانی همچون حافظ و سعدی مرکز فرهنگ و ادب به شمار می رود. مرکز تمدن باستانی ایران کهن، (تخت جمشید و پاسارگاد) در شیراز و استان فارس قرار دارد. استان فارس دارای ویژگی های بسیار ویژه و خاص و استعدادها و لیاقت های بسیار فراوان است و این استان عشایری بسیار غیور دارد . رییس جمهور ابراز امیدواری کرد انشا الله در این سفر همه مواردی که برای این استان برای سال 94 و 95 و برخی طرح ها در سال 96 مد نظر هست و در هیات وزیران تصویب کردیم اجرا شود .

 وی افزود : مسائل مهم را در سخنرانی عمومی و مسائل ریز و جزیی را در شورای اداری استان عرض می کنیم و به اطلاع مردم می رسانیم و نظرات و مطالبات مردم را می شنویم و امیدواریم این سفر پر خیر و برکتی برای مردم استان فارس باشد.

رئیس جمهور در نخستین روز از سفر دو روزه خود به شیراز در نشست نخبگان، عشایر، اساتید و همچنین نشست مشترک با سرمایه گذاران بخش اقتصادی استان فارس شرکت می کند.

این برنامه که به مناسبت سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران تدارک دیده شده بود از ساعت 8 صبح شروع و تا ساعت 12 ادامه داشت. اولین سخنرانی ریاست محترم جمهوری که در حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی (شاهچراغ) علیه السلام برگزار شد به صورت زنده در قالب این برنامه از صدای مرکز فارس پخش شد.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: محسن قاسم زادگان

نویسنده: نچمه جعفری

گوینده: فهیمه ابراهیم زاده