جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

وزیر بهداشت: استمرار پیشرفت های علمی در حوزه بهداشت و درمان - نمایش محتوای خبر

 

 

وزیر بهداشت: استمرار پیشرفت های علمی در حوزه بهداشت و درمان

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / علمی

وزیر بهداشت: استمرار پیشرفت های علمی در حوزه بهداشت و درمان

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما / علمی

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع نمازگزاران جمعه شیراز گفت: رشد تولیدات علمی در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هیچ وقت متوقف نشده است و این پیشرفت استمرار دارد.

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی به خدمات دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان در دوسال عمر این دولت اشاره کرد و گفت: ساخت 2 هزار خانه بهداشت، استقرار پزشک، پرستار و ماما در تمام شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزارنفر ، پوشش خدمات بهداشتی به 8 میلیون از 10 میلیون حاشیه نشین شهرها، تامین بیش از 30 هزار تخت بیمارستانی، رفع بحران کمبود دارو و بیمه کردن همه ایرانیان با بیمه شدن 10 میلیون شهروند فاقد بیمه درمانی از جمله این خدمات بوده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به نمایندگی از هیات دولت عملکرد دولت یازدهم را تشریح کرد و یادآورد شد: در حوزه اقتصادی دیگر شاهد نوسانات گذشته در خصوص سکه، ارز و تورم نیستیم و تورم از 40 به کمتر از 14 درصد کاهش یافت.

دکتر هاشمی موفقیت در مذاکرات طولانی مدت هسته ای را حاصل تدبیر رهبر معظم انقلاب و تلاش های رییس جمهور و تیم مذاکره کننده دانست و گفت: یکی از ظلم های مضاعف و نیز اشتباهات تاریخی علیه ملت ایران در حال برطرف شدن است و دولت یازدهم از اواسط پرونده هسته ای در حل و فصل آن حضور یافت و با حساسیت نسبت به خط قرمزهای تعیین شده از سوی رهبری کار دنبال شد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به کمبود بیش از 4 هزار تخت بیمارستانی در استان فارس اشاره کرد وگفت: با مدیریت توانمند دانشگاه علوم پزشکی و همکاری استاندار و نمایندگان ملت می توان این کمبود را با رعایت عدالت در سلامت برطرف کرد .

دکتر سید حسن هاشمی از حمایت رییس جمهور و اعضای کابینه از تصمیمات حوزه سلامت در استان فارس خبر داد و گفت: هر تصمیمی که دانشگاه ها، خیرین و مسئولان استانی اتخاذ کنند و منجر به امنیت، رفاه و تامین سلامت مردم شود مورد حمایت دولت است.

پس از پایان نماز جمعه، آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز به مناسبت روز پزشک، با اهدای لوح تقدیر از زحمات و تلاش های وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی قدردانی کرد.