جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

واحد اوره و آمونیاک پتروشیمی شهدای مرودشت آماده بهره‌برداری - نمایش محتوای خبر

 

 

واحد اوره و آمونیاک پتروشیمی شهدای مرودشت آماده بهره‌برداری

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما/اقتصادی

واحد اوره و آمونیاک پتروشیمی شهدای مرودشت آماده بهره‌برداری

واحد اوره و آمونیاک پتروشیمی شهدای مرودشت آماده بهره‌برداری

 

واحد اوره و آمونیاک پتروشیمی شهدای مرودشت آماده بهره‌برداری است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیرعامل پتروشیمی شیرازگفت: این واحدتولیدی در زمینی به مساحت 22 هکتار در جنوب شرقی مجتمع پتروشیمی شیراز ساخته شده است که با آغاز به‌کار رسمی آن سالانه 660 هزار تن آمونیاک و یک‌میلیون و 73 هزار تن اوره گرانول تولید می‌شود.

 

کیانوش کاظمی افزود: این واحد به‌خوبی می‌تواند نیاز صنایع پایین‌دستی را فراهم کند و توسعه فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان فارس و این شهرستان را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: با راه‌اندازی این مجتمع برای 500 نفر مستقیم و 5 هزار نفرغیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

کاظمی بابیان اینکه این طرح قرار بود چند ماه گذشته به بهره‌برداری برسد گفت: دولت مسئولان را مکلف کرده که طرح‌ها و پروژه‌های در دست اقدام و قابل‌ افتتاح را بعد از تست کامل و اطمینان از نبود مشکل به بهره‌برداری برسانند که این پروژه، امتحان خود را پس داده و تولید اولیه نیز داشته و آمادگی خود را برای افتتاح اعلام کرده‌ایم و منتظر دستور و اعلام مقامات ارشد استانی و صنعت پتروشیمی هستیم.

وی همچنین از آمادگی برای توسعه صنعت پتروشیمی در مرودشت خبر داد و افزود: چند واحد تولیدی در پتروشیمی شیراز به علت فرسودگی و آلایندگی از مدار تولید خارج‌ شده که امیدواریم با افتتاح طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی شهدای مرودشت طرح‌های توجیهی جدید جایگزین طرح‌های قدیمی و فرسوده شود.