جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

همایش ملی معاونین صنایع دستی کشور در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش ملی معاونین صنایع دستی کشور در شیراز

شیراز/واحد مرکزی خبر/اجتماعی

همایش ملی معاونین صنایع دستی کشور در شیراز

همایش ملی معاونین صنایع دستی کشور با حضور 100 نفر از معاونین و کارشناسان سراسر کشور در شیراز برگزار شد .

معاون صنایع دستی کشور در این گردهمایی ، صنایع دستی را تجلی فرهنگ و هویت کشورها ذکر کرد و گفت : این صنایع دستی است که هویت ملی ما قلمداد می‌شود ، چرا که هنر دیگر صنایع در هر کشوری نمود و بروز پیدا می‌کند اما در صنایع دستی اینگونه نیست.

نامور مطلق به لزوم تقویت صنایع دستی در روستاها اشاره کرد و گفت : روند خشکسالی در سال‌های اخیر نیز موجب گسترش مهاجرت‌ها شده که تقویت صنایع دستی راهبردی اساسی در جهت جلوگیری از این امر خواهد بود.

وی در ادامه به وضعیت نامطلوب حوزه ارز آوری در صنایع دستی نیز شاره کرد و گفت : با وجود شکل‌گیری چنین امری اما هنوز هم ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه صنایع دستی در دنیا داریم، به گونه‌ای که در تنوع رشته‌ها حائز رتبه برتر هستیم.

نامور مطلق همچنین با بیان این که صنایع دستی با هویت مذهبی و دینی ارتباط تنگاتنگی دارد، اهانت به پیامبر اسلام را محکوم کرد و گفت : صنایع دستی هنری است که وصل به معنویت است.

معاون صنایع دستی کشور در ادامه عدم برنامه‌ریزی را یکی از مشکلات جدی این حوزه برشمرد و گفت: تلاش بسیاری از هنرمندان برجسته و مطرح کشور به دلیل فقدان برنامه‌ای واحد و فراگیر در این حوزه منجر به بی ثمر ماندن آنها شده است.

همایش معاونین صنایع دستی کشور تا پنجشنبه، دوم بهمن ماه در شیراز ادامه دارد.