رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

همایش شیرخوارگان حسینی در شیراز - نمایش محتوا کلی

 

 

همایش شیرخوارگان حسینی در شیراز

Loading the player...

همایش شیرخوارگان حسینی با حضور بیش از 60 هزار شیرخواره به منظور گرامیداشت یاد و خاطره حضرت علی اصغر علیه السلام صبح روز جمعه 16 مهرماه 95 همزمان با دو هزار و 700 نقطه در ایران و جهان در حرم حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ علیه السلام با شکوهی بی نظیر برگزار شد.

در نخستین جمعه‌ی ماه محرم که به‌نام حضرت علی‌اصغرعلیه السلام مزین است، ده ها هزارمادر، کودکان شیرخوار خود را بر سر دست گرفته و به یاد طفل شیرخوار اباعبدالله علیه السلام،سند مظلومیت امام حسین علیه السلام را به جهانیان یادآور شدند.

در این مراسم مداحان و مرثیه سرایان به یاد حضرت علی اصغر (ع) مدیحه سرایی کردند و عزاداران با زدن بر سر و سینه عشق و ارادت خود را به اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش نشان دادند.
مادران عزادار نیز با بستن سربند سبز رنگ بر پیشانی نوزادان خود اشک ماتم ریختند و با خواندن لالایی ، یاد کوچک ترین شهید دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) را گرامی داشتند و به یاد مظلومیت های امام حسین (ع) گریستند .

این مراسم که علاوه بر استان فارس در سراسر کشور و بسیاری دیگر از کشورهای جهان برگزار شد مادران، کودکان خود را به همراه آورده  بودند که آن ها را بیمه سرور و سالار شهیدان آقا ابا عبدالله علیه السلام نمایند و در واقع آمده بودند که بگویند اینان با محبت اهلبیت علیهم السلام  بزرگ می‌شوند و ادامه‌دهندگان و احیاکنندگان نهضت عاشورا هستند.

سال تولید: 1395

کارگردان: علی نیکومنش

نوروتصویر: حسین سلطان پور

صدابردار شکرالله داموغ