رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

همایش تجلیل از خبرنگاران آزاد صدا و سیما مرکز فارس در آباده برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش تجلیل از خبرنگاران آزاد صدا و سیما مرکز فارس در آباده برگزار شد

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

مدیرکل صدا و سیمای فارس در این جلسه با بیان اینکه خوشبختانه مخاطبین رادیو و تلویزیون در فارس زیاد است، اظهار کرد: برای پیشرفت و آبادانی یک کشور ابتدا باید سواد رسانه ای مردم را بالا برد چراکه اگر امروز مردم مسائل و مشکلات یک شهر یا کشور را بدرستی تحلیل کنند قطعا با مشکلات رو به رو نخواهیم بود.

سید تقی سهرابی با بیان اینکه مدیری که از رسانه بصورت هوشمندانه استفاده کند، قابل تقدیر است، افزود: هر مدیری که در کنار کار خود یک پیوست رسانه ای تعریف کند، موفق خواهد بود.

وی با بیان اینکه باید توانایی و قابلیت های شهر به مردم استان و کشور معرفی شود، تصریح کرد: لازم است که دانشگاه ها در حوزه های مختلف به کمک صدا و سیما بیایند و ما را در تهیه محتوا کمک کنند.

مدیرکل صدا و سیمای فارس در ادامه سخنان خود، تفکر مرکزپسندی را امری نامناسب در جامعه امروز دانست و خبر داد: برنامه «شب های پارسی» بمدت 3 شب بصورت زنده از شهرستان آباده در صدا و سیمای مرکز فارس پخش می شود.

وی همچنین به همکاری صدا و سیما در خصوص برگزاری «هفته آباده» در شیراز اشاره کرد و افزود: لازم است تا هرچه سریعتر دفتر رسانه ای صدا و سیما در شهرستان آباده تاسیس شود که در این مورد را در شورای معاونین صدا و سیما مطرح می کنم.

سهرابی در پایان به پوشش خبری جشنواره بومی-محلی شهر صغاد و همچنین توجه بیشتر به اخبار شهرستان آباده خبر داد.

 محمد اسدالهی فرماندار شهرستان آباده در آیین تجلیل از خبرنگاران آزاد صدا و سیمای فارس در شهرستان آباده گفت: معرفی هنر صنایع دستی و توانمندی های آباده در حوزه صنعت و تجارت در رسانه ملی می تواند به رونق اقتصادی شهرستان کمک کند.

وی با بیان اینکه امروز جوانان بسیار خلاق و ارزشی در شهرستان داریم که می توانند در تمامی تمامی رشته ها در تولید برنامه های مورد نیاز، با صدا و سیما همکاری کنند، افزود: پخش یک گزارش خبری از شبکه های مختلف رسانه ملی می تواند تابلوی تبلیغاتی بزرگی برای این شهرستان باشد

خبرنگاران آزاد صدا و سیمای فارس در سفر یک روزه خود به آباده از تیمچه صرافیان، کارخانه کاشی و سرامیک و شهر ایزدخواست بازدید کردند.