جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

هرمزگان؛ میزبان چهاردهمین اجلاس پیرغلامان اباعبدالله الحسین (ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

هرمزگان؛ میزبان چهاردهمین اجلاس پیرغلامان اباعبدالله الحسین (ع)

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / فرهنگی

هرمزگان؛ میزبان چهاردهمین اجلاس پیرغلامان اباعبدالله الحسین (ع)

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / فرهنگی

چهاردهمین اجلاس پیرغلامان اباعبدالله الحسین (ع) در استان هرمزگان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس اجلاس پیرغلامان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) گفت: استان فارس به شایستگی اجلاس سیزدهم را برگزار کرد.

محمود عاطفی در مراسم اختتامیه سیزدهمین اجلاس پیرغلامان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) گفت: طرح برگزاری اجلاس از جمله طرح هایی است که از ایده های نو و خلاقانه سرچشمه می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت برگزاری اجلاس پیرغلامان برحسب وظایف ذاتی صدا و سیما و اشاعه ارزش های اسلامی و ارائه آیین های مذهبی است، خاطرنشان کرد: چرایی این حرکت عظیم را در مردمی بودن و ریشه های دینی جستجو کرد.

عاطفی با اشاره به اینکه برگزاری اجلاس سیزدهم با جان باختن جمعی از حجاج بیت الله الحرام در منا مصادف شد ، اظهار داشت: این فاجعه باعث شد که این مراسم با شور ویژه ای همراه باشد و شعار پیرغلامان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را محوریت کار خود قرار دهد.

رئیس اجلاس پیرغلامان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) گفت: برگزاری دو اجلاس در لارستان و شیراز، تقدیر از مستند های استانی با محوریت عاشورای حسینی، کارگاه های تخصصی با حضور علما و اندیشمندان داخلی و خارجی از جمله برنامه های اجلاس سیزدهم بود.

سیزدهمین اجلاس پیرغلامان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) با حضور نزدیک به 960 پیرغلام اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، مسئولان کشوری و استانی، علما، میهمانان داخلی و خارجی، زائران و مجاوران ارادتمند اهل بیت (علیهم السلام) در جوار بارگاه ملکوتی شاهچراغ (علیه السلام) برگزار شد.