رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

نقش مهم و تاثیرگذار صدا وسیما در بالابردن فرهنگ شهرنشینی - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش مهم و تاثیرگذار صدا وسیما در بالابردن فرهنگ شهرنشینی

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

شهردار شیراز در دیدار با مدیرکل و مدیران صداوسیمای مرکز فارس به نقش مهم و تاثیر گذار صداوسیما در اداره شهرها اشاره کرد و گفت :صداوسیما می تواند با ساخت برنامه های مختلف در مشارکت دادن مردم در اداره شهرها نقش به سزایی ایفا کند و با مشارکت مردم بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند و اداره شهرها نیز راحت تر می شود.
علیرضاپاک فطرت به نقش محله محوری در شیراز اشاره کرد و افزود : صداو سیما می تواند با ایجاد تعلق مردم و خصوصا جوانان با محله خودشان نقش مهم داشته باشد و با این کار بسیاری از ناهنجاری ها در برخی از محله های شیراز کاهش می یابد
وی گفت: امروز مشکل مهم در کلان شهر شیراز نبود مدیریت واحد شهری است که در صورت بروز یک زلزله 7 ریشتری تاسیسات ناهماهنگ شهری بیشتر از حادثه به شیراز ضربه می زند و به همین علت باید به سمت مدیریت هماهنگ شهری برویم
شهردار شیراز با بیان اینکه هم اکنون همه طرح های عمرانی در شهر شیراز در حال اجرا است از راه اندازی 14 کیلومتر باقی مانده خط یک قطار شهری شیراز تا پایان امسال خبر داد و افزود با راه اندازی این طرح 24 کیلومتر خط یک از میدان احسان تا میدان الله به طور کامل به پایان می رسد.
پاک فطرت از اجرای خط دو قطار شهری شیراز هم خبر داد و گفت: در این طرح، همه ایستگاه ها تملک شده و تا کنون 3 کیلومتر از این خط حفاری آن به پایان رسیده و اگر دولت 50درصد از تعهدات خود را در این خط به موقع اجرا کند تا 5سال آینده به طور کامل به پایان می رسد.
وی به رکود در ساخت و سازها هم اشاره کرد و گفت: رونق در ساخت و سازها می تواند چرخ اقتصادی کشور را به حرکت در آورد و همه رونق بازار به ساخت و سازها بستگی دارد.
در این دیدار مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس هم به تعامل خوب شهرداری با رسانه خصوصا صداوسیما اشاره کرد و گفت: اداره کلان شهر شیراز با این گستردگی و پیشینه درخشان کار بسیار سختی است.
سهرابی با اشاره به اینکه تلاش ما در رسانه ملی، خدمات رسانی همگام و همراه با شهرداری به مردم شیراز است، گفت انعکاس فعالیت ها در رسانه باعث امید بخشی برای مردم می شود.
وی گفت خوشبختانه هر روز شاهد تغییر چهره شیراز برای ایجاد یک شهر پیشرفته و امروزی هستیم وصداوسیما همواره تلاش کرده در همه بخش ها با انعکاس فعالیت ها و خدمات به مردم امید بخشی و رونق را در جامعه ایجاد کند.
سهرابی با اشاره به ضریب نفوذ و گستردگی صدا وسیما در جامعه هدف، درصد مخاطب و رضایتمندی آن از برنامه های صدا وسیمای فارس تصریح کرد: همکاری صدا وسیما با مدیریت شهرشیراز هزینه اداره شهر را به میزان قابل توجهی کاهش و رضایتمندی را افزایش می دهد.