جهش تولید | جمعه، ۴ مهر ۱۳۹۹

نشست مشترک ویدئو کنفرانس مسئولین صدا و سیما و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست مشترک ویدئو کنفرانس مسئولین صدا و سیما و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

در آستانه چهلمین سالگرد بزرگداشت دفاع مقدس در ارتباط تصویری معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با مدیران کل، معاونین و برنامه‌سازان مراکز استانها، برنامه‌های رسانه‌ای هفته دفاع مقدس تبیین شد.

دکتر علی دارابی ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد را از اولویت های رسانه ملی برشمرد و گفت: مخاطب اصلی برنامه های صدا و سیما در حوزه دفاع مقدس جوانان هستند.

وی افزود: بازخوانی افتخارآفرینی های شهدا و رزمندگان و دستاوردهای بزرگ در دوران دفاع مقدس، تجدید خاطره ای برای رزمندگان و  موجب افتخار و غرور نسل جوان خواهد شد.

معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما افزود: تا پایان امسال ۲۲ هزار و ۷۹۵ عنوان برنامه که بیش از ۳۵۸ هزار و ۴۵۳ دقیقه می شود در حوزه دفاع مقدس از رسانه ملی پخش خواهد شد که ۶۶ درصد این برنامه ها در صدا و سیمای مراکز استانها تهیه و تولید می شود.

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس هم با بیان اینکه تولید و پخش برنامه های دفاع مقدس از اردیبهشت ماه امسال در این مرکز آغاز شده است، افزود: اوج برنامه های ویژه دفاع مقدس که روایتگر ایثارگری و شهادت طلبی شهدا و رزمندگان است در هفته بزرگداشت دفاع مقدس از حوزه های چهارگانه پیام در صداوسیمای مرکز فارس پخش خواهد شد‌.

سهرابی افزود: ۳۱ شهریور همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس از ۱۶۰ برنامه رسانه ای در مرکز فارس رونمایی می شود.

 وی گفت: ۴۰ برنامه در حوزه سیما، ۴۰ برنامه در حوزه صدا، ۴۰ برنامه در خبر و ۴۰ برنامه درفضای مجازی خواهد بود که علاوه بر پخش در شبکه های سراسری در شبکه استانی نیز پخش می شوند.

سهرابی گفت: همچنین با همکاری صداوسیمای مرکز فارس و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان تولید سریال شهید عباس دوران بررسی و در صورت مهیا شدن شرایط در دستور کار قرار می گیرد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس هم در این مراسم گفت: امسال برنامه های هفته دفاع مقدس با محوریت مردم در سراسر استان به صورت گسترده از قاب رسانه ملی پخش خواهد شد.

سرهنگ کوشکی افزود: پخش چندین مستند فاخر معرفی سرداران شهید استان و ۱۳ برنامه زنده شبانه از سیمای مرکز فارس از جمله این برنامه هاست.

وی افزود: در این هفته نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس استان برپا و از ۱۲۰ هزار ایثارگر پیشکسوت در شهرستانهای فارس نیز تجلیل خواهد شد.