رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

نشست مشترک مدیران کل و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش و صدا و سیمای فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست مشترک مدیران کل و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش و صدا و سیمای فارس

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

موضوع سند تحول بنیادین آموزش و پرورش موجب نشست مشترک مدیران و معاونین صدا وسیما و آموزش و پرورش فارس شد.

در این نشست دو ساعته که به میزبانی مدیرکل آموش و پرورش استان برگزار شد مدیرکل صدا وسیمای فارس تربیت نیروی انسانی را موضوعی مهم برای کشور از آغاز پیروزی انقلاب توصیف کرد و افزود: وظیفه مهم پرورش و آموزش نیروی انسانی برای پیشبرد و پیشرفت جامعه اسلامی باید دغدغه همه مسئولان باشد و برای تحقق آن آموزش و پرورش نیازمند کمک همگانی است.

سهرابی با اشاره به بیانیه گام دو انقلاب و لزوم توجه بیش از پیش به مفاد این سند مهم که با دقت فراوان و حساسیت برای ادامه راه توسط مقام معظم رهبری تدوین و ابلاغ شده است تصریح کرد: در چهل سالی که گذشت فراز و فرودهای زیادی در حوزه های مختلف داشته ایم و امروز برماست تا در ادامه مسیر نقاط قوت خود را تقویت کنیم و برای حرکت رو به جلو طرح های نو دراندازیم.

وی با اشاره به غنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش این سند را دستورالعملی جامع که در آن به نیازهای آموزش و پرورش برای تربیت نسل مولد و پیشرو کشور توجه کافی شده است بر اجرایی شدن مفاد آن تاکید کرد و گفت صدا وسیما برای تحقق کامل این سند در جامعه هدف در کنار آموزش و پرورش و یاریگر آن خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه پیشنهاد اتاق فکر مشترک را کار شایسته ای دانست و گفت: آموزش و پرورش به کمک رسانه ملی نیاز دارد تا سند تحول بنیادین به یک گفتمان رایج در جامعه تبدیل شود.

نجفی افزود:  اگر مخاطبان اصلی مدارس دانش آموزان هستند صدا وسیما ، همه افراد جامعه و خانواده ها را پوشش می دهد و نقش تاثیر گذار و مهمی در فرهنگسازی و تعلیم و تربیت دارد.

وی سپس به بحث آسیب های اجتماعی و مدرسه محوری نیز اشاره کرد و گفت: صدا وسیما تا به حال با برنامه سازی، گزارش های خوب از زبان دانش آموزان، مشاوران، مدیران و مسئولان اجرایی در بحث
آسیب های اجتماعی پخش کرده است و امیدواریم این کار های خوب گذشته به گونه ای روزافزون ادامه یابد

نجفی تاثیر گذاری صدا وسیما را در برنامه های فرهنگی و آموزش و پرورش فوق العاده دانست و گفت: هم قدردان تلاش های گذشته مجموعه صدا وسیما هستیم و هم انتظار داریم در ارتقای منزلت اجتماعی معلمان، جلب مشارکت ارگان های مهم و موثربخش عمومی و غیردولتی در تعلیم وتربیت، آسیب های اجتماعی، مدرسه محوری ،گام دوم انقلاب و توجه به ساحت های 6 گانه به ویژه ترویج ورزش و نشاط در مدارس و اهمیت به نشر مفاهیم قرآنی به آموزش و پرورش کمک کند.

در ادامه این نشست معاونین دو دستگاه نیز دیدگاهها و نظرات خود را برای ارتقاء همکاری های مشترک برای تحقق سند مهم تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کردند.

درپایان این نشست مقرر شد تبیین سند تحول و جایگاه آن برای مخاطبان از طریق برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی در چهار حوزه صدا،سیما،خبر و فضای مجازی در دستور کار قرار گیرد و کارگروهی متشکل از کارشناسان این دو دستگاه فرهنگی بر محتوای برنامه های تولیدی نظارت داشته باشند.