جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

نشست خبری نخستین گردهمایی فعالان فضای مجازی استان فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست خبری نخستین گردهمایی فعالان فضای مجازی استان فارس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

نشست خبری نخستین گردهمایی فعالان فضای مجازی استان فارس با حضور معاون فضای مجازی صدا وسیمای فارس و معاون فضای مجازی سپاه فجر فارس و اصحاب رسانه در صدا وسیمای فارس برگزار شد.

معاون فضای مجازی صدا و سیمای مرکز فارس عنوان کرد:فضای مجازی، عملکرد رسانه های عمودی را کاهش داده است

خورشیدسوار با اشاره به اینکه فضای مجازی، عملکرد رسانه های عمودی را کاهش داده است، گفت: امروز لایه های خاکستری که توده های مردم در فضای مجازی هستند، در عمل رویکرد این رسانه های عمودی را کاهش می دهد.

«علی خورشیدسوار»، در نشست خبری «مجازیست» اولین گردهمایی فعالان فضای مجازی فارس با اشاره به اینکه یکی از مقولاتی که در بیانیه «گام دوم» مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بود، محور جوانان در رهنمودهای ایشان زیاد استفاده شد، گفت: محوریت در فضای مجازی با جوانان است.

 معاون فضای مجازی صدا و سیمای مرکز فارس با تاکید بر اینکه زمان قدرت رسانه های عمودی و حاکمیتی کاهش یافته است، یادآور شد: امروز لایه های خاکستری که توده های مردم در فضای مجازی هستند، در عمل رویکرد این رسانه های عمودی را کاهش می دهد.

 وی با اشاره به اینکه فضای مجازی به عنوان زیست بوم دوم یاد می شود، تاکید کرد: قبل از فضای مجازی صدا و سیما، سپاه فعالیت داشته است و این گردهمایی با هدف هم افزایی های بیشتر شکل می گیرد.

 خورشیدسوار با تاکید بر اینکه بحث اشتغال در حوزه مجازی در دستورکار قرار می گیرد، یادآور شد: فعالان فضای مجازی شناسایی کنیم و فرصتی می شود، شتابدهنده ها و استارت آپ ها را شناسایی کنیم.

 وی با اشاره به اینکه ایجاد هم افزایی، شناسایی فعالان و همچنین تجلیل از فعالان مردمی فضای مجازی از اهداف این گردهمایی است، تاکید کرد: در این مراسم 2 رونمایی اپلیکیشن جامع شبکه فارس و آرشیو زمانی در وب سایت صدا و سیما را خواهیم داشت.

 خورشیدسوار با تاکید بر اینکه این اپلیکیشن امکانات خدمات رسانه ای و معرفی برنامه ها را انجام می دهد و ارتباط با تلویزیون اجتماعی با شبکه فارس خواهد داشت که به شکل بومی و دانش بنیان راه اندازی و برای نخستین بار در کشور ایجاد شده است، افزود: کاربری این اپلیکیشن در شب یلدا، نام نویسی روی پرچم در اربعین حسینی و 22 بهمن اجرایی شد.

 معاون فضای مجازی صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به اینکه دومین مورد که رونمایی می شود، آرشیو زمانی در وب سایت صدا و سیما خواهد بود، افزود: افراد می توانند آرشیو هر برنامه ای که در رادیو و تلویزیون پخش می شود تا 16 روز پس از آن از سامانه صدا و سیمای مرکز فارس به آدرس fars.irib.ir دانلود کنند.

معاون فضای مجازی سپاه فجر فارس عنوان کرد:سه اثر فضای مجازی سپاه فجر فارس رونمایی می شود

کهندل پور با اشاره به اینکه سه اثر فضای مجازی سپاه فجر فارس رونمایی می شود، گفت: گردهمایی «مجازیست» به عنوان اولین گردهمایی فعالان فضای مجازی فارس در شیراز برگزار می شود.

«محمدجواد کهندل پور»،در نشست خبری گردهمایی «مجازیست» به عنوان اولین گردهمایی فعالان فضای مجازی فارس، با اشاره به اینکه فضای مجازی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است، گفت: فناوری اطلاعات کل زندگی بشر را پوشش داده است و میانگین استفاده از فضای مجازی برای خانواده های ایرانی بین چهار تا 6 ساعت است.

 معاون فضای مجازی سپاه فجر فارس با تاکید بر اینکه این می تواند فرصت و یا تهدید باشد، اضافه کرد: نگاه فرصت گرایانه و نگاه آسیب گرایانه و همچنین نگاه حد وسط در خصوص فضای مجازی وجود دارد که با توجه به این فضا و موقعیت ایجاد شده باید فرصت ها را در یابیم، آسیب ها را از بین ببریم،

 کهندل پور یادآور شد: فضای مجازی توسط دشمنان انقلاب شکل گرفته و زیر ساخت آن در دسترس ما نیست.

 وی با اشاره به اینکه در این فضا باید هوشمندانه حضور داشته باشیم، اضافه کرد: ایجاد هم افزایی بین نیروهای ارزشی در فضای مجازی و معرفی چهره های برتر استان در فضای مجازی از اهداف این همایش است.

 کهندل پور با یادآوری این مطلب که در خصوص فضای مجازی آموزش های لازم را خواهیم داشت و از ظرفیت های تولید محتوا و انتشار پیام داشته باشند، اظهارداشت: چهره های برتر فارس در پنج حوزه خبر و اطلاع رسانی، رصد و فناوری اطلاعات، انتشار و شبکه سازی، تولید محتوا و همچنین حوزه آموزش و یک نفر هم به عنوان چهره شاخص سال 97 معرفی خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه در مجموع 33 نفر معرفی خواهند شد، اضافه کرد: در این گردهمایی سه اثر از سازمان فضای مجازی و آثاری از فضای مجازی فارس همچون کتاب «هنرمند جهادگر»، نگاهی به زندگی مرحوم سید محمد ساجدی، رونمایی می شود و معتقدم در معرفی این جهادگر هنرمند استان فارسی غفلت شده و همچنین این کتاب به تغریظ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درآمده است.

 این مقام مسئول از رونمایی مجموعه موسیقی «چهله عزت» شامل پنج موسیقی انقلاب خبر داد و گفت: سامانه جامع آموزش در حوزه سواد فضای مجازی و سواد رسانه به آدرس savadrasane.ir رونمایی می شود و افراد می توانند از ظرفیت های این سامانه می توانند استفاده کنند.