جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

نانو کود کلاته جدید وارد بازار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نانو کود کلاته جدید وارد بازار می شود

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما/علمی

نانو کود کلاته جدید وارد بازار می شود

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / علمی

نانو کود کلاته جدید وارد بازار می شود .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مجری و پژوهشگر این طرح تولید نانو کود کلاته در همایش ملی فارس، تجلی ثروت و سلامت در آیینه فناوری های نوین صنعت کشاورزی گفت: سه نانو کود بُر، فسفر و مولی دِن به زودی وارد بازار می شود.

نانو کود کلاته نوعی کود غنی شده است که بدون استفاده از مواد شیمیایی ساخته می شود .

این نوع کود کاملا سالم و عاری از مواد شیمیایی و سرطان زاست و به راحتی در آب حل و جذب گیاه شود.

نظران با بیان این که این کود از یک ساختار آلی سنتتیک سازگار با طبیعت و با استفاده از علم نانو ساخته شده است افزود : این کود باعث افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی شده و میزان محصولات را بین 20 تا 200 درصد افزایش می دهد .

کود غنی شده کلاته به شماره 63625 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است .

وی با اشاره به این که تا کنون 12 نوع کود در آزمایشگاه این شرکت دانش بنیان ساخته شده است افزود: تولید این کود ها موجب ایجاد اشتغال برای 1500 نفر شده است .

این شرکت دانش بنیان که 15 سال است بر روی انواع کودها تحقیق می کند توانسته است با تولید انواع کود برای تغذیه محصولات مختلف به بازار آن را به کشورهای آسیایی و آفریقایی نیز صادر کند .

همایش ملی فارس، تجلی ثروت و سلامت در آیینه فناوری های نوین صنعت کشاورزی با حضور 150 نفر از کارشناسان و فعالان حوزه کشاورزی در شیراز برگزار شد .

ارائه راهکار به کشاورزان برای تولید محصولات سالم با هدف تکامل چرخه سلامت جامعه استفاده از نسل جدید کودها ، بررسی مشکلات فنی کشاورزی ، ارائه راهکارهای رفع مشکلات و معرفی نانو کود کلاکته از اهداف برگزاری این همایش یک روزه بود .جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ