جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

مهمان نوازی به سبک شیرازی ها در کوچه هفت پیچ - نمایش محتوای خبر

 

 

مهمان نوازی به سبک شیرازی ها در کوچه هفت پیچ

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

مجموعه تلویزیونی " کوچه هفت پیچ" که به معرفی آداب و سوم گذشته استان فارس و نشان دادن سبک زندگی ایرانی اسلامی می پردازد، نام خود را از یکی از کوچه های قدیمی شیراز، وام گرفته؛ماجرای سه خانواده است که به همراه مادربزرگ خود یا به قول شیرازی ها خانم دوستی، در یک خانه قدیمی و سنتی زندگی می کنند.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکزفارس، این مجموعه که در 13 قسمت 25 دقیقه ای تهیه و تولید شده از دوشنبه دوم تا 14فروردین ساعت 9 صبح از شبکه پنج سراسری و ساعت 18:30 از شبکه فارس پخش می شود، بازپخش آن هم ساعت 23 از شبکه فارس است.

هدف از ساخت این سریال معرفی و به تصویرکشیدن سبک زندگی ایرانی- اسلامی است و قصه های آن  به صورت اپیزودیک در هر قسمت یک داستان مستقل را روایت می کند.

این مجموعه تلویزیونی به فرهنگ و آداب  و رسوم و فضایل اخلاقی مردم استان فارس پرداخته و در عین حال نگاه ویژه ای هم به فرهنگ دیگر اقوام ایرانی شده است، به طور مثال در یک قسمت از سریال مسافرانی از شهر مشهد مهمان خانه خانم دوستی می شوند یا در یک قسمت دیگری، چند تبریزی پا به کوچه هفت پیچ می گذارند.

مجموعه کوچه هفت پیچ از15 بازیگر بومی بهره گرفته و محبوبه یزدانی ایفاگر نقش اصلی این سریال یا همان خانم دوستی است.

کارگردانی این مجموعه برعهده علی نیکومنش است که ساخت مجموعه هایی همچون " نقل و نبات " و " دفترچه خاطرات " را در کارنامه خود دارد .علاوه بر محبوبه یزدانی، جمشید فروزانی، عبدالحمید زارع، رضا درکی، زاوش تقوایی و پریسا درافشان، حسین قهرمانی، محسن قانع فر، یوسف شکوهی، نوید جعفری، امید وامق، مینا اسماعیلی،مرضیه فیلی نژاد، هستی کرمی و بازیگر خردسال، هانا خادم و امیر حسین مستقیم در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند.

مجموعه کوچه هفت پیچ بصورت روی دست و توسط حسین سلطان پور در لوکیشن و محل خانه قدیمی صالحی و کوچه هفت پیچ شیراز تصویربرداری شده است و تمام اقوام ایرانی در این خانه با لهجه ها و گویشها و فرهنگ های خود رفت و آمد می کنند.