جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

مردم با ایستادگی در برابر تحریم ها دشمن را حیرت زده کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم با ایستادگی در برابر تحریم ها دشمن را حیرت زده کنند

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما/ اجتماعی

مردم با ایستادگی در برابر تحریم ها دشمن را حیرت زده کنند

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما/ اجتماعی

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: مردم باید در مقابل تحریم ها با عزم و اراده وارد صحنه شوند و دشمن را متحیر کنند.

آیت الله ایمانی در خطبه های نماز افزود: آمریکا در قالب مصوبه های مجلس و امضای رئیس جمهور به بهانه های مختلف اموال بلوکه شده ایران را که باید بعد از بر جام آزاد می شد مصادره می کند و این نشان می دهد که دشمنی امریکا دیرینه و ادامه دار است.
امام جمعه شیراز اظهار کرد: آمریکا سالهای گذشته به بهانه های مختلف تحریمهای متعددی را علیه جمهوری اسلامی اجرا کرد و بعد از بر جام این روند ادامه دارد.
وی بیان کرد: پس از بر جام آمریکا به روشهای مختلف دشمنی خود را نشان داد و تحریمها و سیاستهای جدیدی اتخاذ کرد که نوعی جنگ نرم است و باید با اعتماد به دانشمندان خودمان و اقتصاد مقاومتی در مقابل آن ایستادگی و مقاومت کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به بر نامه های هفته وحدت افزود :در جای جای ایران اسلامی جشنهای هفته وحدت با آرامش بر گزار شد ولی به خاطر بی بصیرتی تعدادی از مسلمانان و سر دمداران بی لیاقت بعضی از دولتهای مسلمان به خاطر نفاقی که آمریکا ایجاد کرده جنگ و خونریزی در بسیاری از کشور های مسلمان به وجود آمده است که علما و دانشمندان اسلامی می توانند نقشه دشمنان را خنثی کنند.
آیت الله ایمانی در خصوص انتخابات نیز بیان کرد: برای انتخابات امسال تعداد داوطلبان مجلس شورای اسلامی 65 درصد و داوطلبان مجلس خبر گان رهبری 62 درصد رشد داشته است که نشانگر توجه مردم به این دو انتخابات تاثیر گذار است.
وی با بیان اینکه هر مسولیتی صلاحیت لازم را می خواهد که صلاحیت داوطلبان را طبق قانون اساسی هیات اجرایی و شورای نگهبان با استعلام هایی که از مراجع مختلف می گیرند و همچنین تحقیقات محلی و سابقه افراد لحاظ می کنند افزود: بعد از تایید صلاحیت مردم خودشان فرد مورد نظر و اصلح را انتخاب خواهند کرد.
معاون سواد آموزی اموزش و پرورش فارس نیز به مناسبت هفته سواد آموزی پیش از خطبه های نماز گفت: در دو سال اخیر بیش از 70 هزار محروم از سواد و کم سواد در فارس با صرف 26 میلیارد تومان با سواد شدند و استان فارس در باسواد کردن رتبه اول کشور را در دو سال اخیر کسب کرده است.
ملک پور ادامه داد: آموزش و پرورش برای هر نفری که باسواد شود 700 هزار تومان به آموزش دهنده پر داخت می کند.