سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

فرهنگ سازی حرم سوم در دستور کار صدا و سیما استان قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ سازی حرم سوم در دستور کار صدا و سیما استان قرار گیرد

شیراز/واحد مرکزی خبر/اجتماعی

فرهنگ سازی حرم سوم در دستور کار صدا و سیما استان قرار گیرد

صدا و سیمای مرکز فارس توجه ویژه ای به الزامات حرم سوم اهل بیت علیهم السلام داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در دیدار مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به اهمیت عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام گفت: حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه السلام ظرفیت بزرگی برای استان فارس و کشور است و رسانه استانی باید بیش از گذشته از این ظرفیت استفاده کند و تلاش همگانی برای شبیه سازی بیشتر این شهر با قم و مشهد در دستور کار باشد.

آیت اله اسداله ایمانی با اشاره به جایگاه استان فارس گفت: آنچه در استان فارس می گذرد در کشور اثر گذار است و این استان همواره مورد توجه همگان به ویژه رهبر معظم انقلاب بوده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به توانمندی و گستره استان، افزایش پوشش رسانه های ملی و استانی را خواستار شد و تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مناسب به تقاضای مردم برای دریافت صدا و تصویر رسانه ملی در نقاط مختلف استان همت گماشت.

وی به حرکت های صورت گرفته برای گسترش فرهنگ اسلامی و انقلابی و حوزه های علمیه در سطح استان اشاره کرد و از مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس خواست توجه به این حرکت را در برنامه های خود قرار دهد.

ایت اله ایمانی با اشاره به مدیریت پیشین صدا و سیما ، تلاش های صورت گرفته را زمینه ساز تمرکز مدیریتی در صدا و سیمای مرکز دانست و گفت: همین تلاش ها منجر به موفقیت این رسانه است و استمرار این موفقیت ها با تجربه مدیریت جدید صدا و سیما مورد انتظار است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس نیز در این دیدار با ابلاغ سلام ریاست سازمان صدا و سیما به نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفتمان حاکم بر رسانه را گفتمان رهبری معرفی کرد و گفت: دیدگاهها و نظرات نماینده ولی فقیه در استان نیز برای صدا و سیمای مرکز فارس شاخص و راهنما است.

سید تقی سهرابی توجه به سومین حرم اهل بیت علیهم السلام را از اولویت های صدا و سیمای مرکز فارس دانست و گفت: برنامه صدا و سیما، استفاده از قالب های مختلف برنامه سازی به ویژه نمایشی برای معرفی این امامزاده جلیل القدر است و تجربه نشان داده این مهم در آشنایی مردم با شخصیت های برزگ دینی، علمی و ملی بسیار موثر است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس علاقه مندی خود را برای تولید سریالی با هدف معرفی حضرت احمد بن موسی علیه السلام ابراز کرد و گفت: تلاش می کنیم با مشارکت دوستداران اهل بیت علیهم السلام زمینه ساخت این سریال فراهم شود اما تا آن زمان در قالب های خبر، مستند ، تله فیلم و پخش ویژه برنامه های از حرم مطهر احمد بن موسی علیه السلام در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز فارس اعتماد مردم به رسانه ملی را مهمترین سرمایه صدا و سیما دانست و افزود: اولویت ما توجه به مطالبات مردمی و پیگیری خواسته های آنهاست.