جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

فارس پیشرو در تولید و ساخت تجهیزات صنعت برق کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فارس پیشرو در تولید و ساخت تجهیزات صنعت برق کشور

شیراز/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

فارس پیشرو در تولید و ساخت تجهیزات صنعت برق کشور

فارس پیشرو در تولید و ساخت تجهیزات صنعت برق کشور
تولید و ساخت تجهیزات صنعت برق در استان فارس 20 در صد رشد داشته است.
واحد تولید کننده تجهیزات صنعت برق در شیراز با تولید 9 محصول انحصاری وغیر انحصاری علاوه بر تامین صد در صدی نیاز کشور، ایران را به قطب تولید کننده این محصولات در خاور میانه کرده است.
مدیر تولید ترانس هاس اندازه گیری این کارخانه گفت: ترانس های اندازه گیری جریان و ولتاژ و بوشینگ های فشار قوی از محصولات منحصر بفرد تولید این کارخانه در خاورمیانه است.
شهرام اسکندری افزود: ترانس های اندازه گیری جریان و ولتاژ فشار قوی و فشار متوسط، بوشینگ های فشار قوی، کلید های قطع ژنراتور، ترانس های فشار متوسط، خازن های فشار قوی از دیگر محصولات انحصاری تولیدی این کارخانه در شیراز است.
وی گفت: این کارخانه توانسته با بکارگیری مستقیم 300 کارگر و متخصص، پارسال با 20 در صد رشد در تولید، 14 هزار و 320 دستگاه از این محصولات را روانه صنعت برق داخل و خارج کند.
اسکندری گفت: این میزان تولید علاوه بر تامین نیاز داخلی، 20 در صد هم صادرات داشته است.
وی افزود: این واحد تولیدی منحصر بفرد در خاورمیانه توانست پارسال سهم 15 میلیارد ی از صادرات غیر نفتی را از آن خود کند.
سوریه، ویتنام، اتیوپی، ارمنستان، عراق، سوئد، هلند و جمهوری دومینکن در آمریکای مرکزی از جمله کشورهای هدف این کارخانه تولیدی در طول سال های فعالیت آن بوده است.
در حال حاضر 4 بخش توسعه ای در این کارخانه در دستور کار است که با بهره برداری از آن ها در چند ماه آینده، پیش بینی می شود امسال این کارخانه 20 در صد رشد در تولید داشته باشد