جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

فارس مقام اول مبارزه با مواد مخدر - نمایش محتوای خبر

 

 

فارس مقام اول مبارزه با مواد مخدر

شیراز/واحد مرکزی خبر/اجتماعی

فارس مقام اول مبارزه با مواد مخدر

امروزه مهمترین راه مبارزه با مواد مخدر رویکرد فرهنگی است.

دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوانات گفت : اگر در گذشته تنها ماده مخدر، تریاک محسوب می‌شد اما امروز انواع و اقسام آن به ویژه مخدرهای صنعتی افزایش یافته به طوری که قاچاقچیان برای درمان هر نوع مرض و بیماری مثل استرس، افسردگی، چاقی، لاغری و... یکی از این مخدرهای صنعتی را معرفی می‌کنند، لذا با توجه به اینکه آگاهی جامعه از مصرف این مواد کم می‌باشد افراد باید بدانند که حتی با یک یا دو بار مصرف این مواد، امکان بازگشتشان به زندگی عادی و سالم سخت خواهد بود.

وی افزود: مهمترین هدف ستاد مبارزه با مواد مخدر و به تبع آن شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و رفع نگرانی و ایجاد حساسیت در بین مردم است واین کاراحتیاج به کارهای بزگ فرهنگی دارد .

ابراهیمی به تغییر گرایش مصرف مواد مخدر اشاره نمود و اظهار داشت: تغییر نگرش در مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی بسیار نگران کننده و فاجعه آمیز است.

وی افزود: همه مردم باید بدانندکه مواد مخدر صنعتی یک تهدید جدی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در پایان سخنان خود گفت: باید تمامی دستگاه‌ها با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود زمینه لازم را برای نهادینه نمودن پیشگیری از اعتیاد در جامعه فراهم نمایند تا شاهد کاهش آسیب‌های ناشی از مواد مخدر باشیم.

ابراهیمی افزود: در نه ماه گذشته استان فارس مقام اول مبارزه با مواد مخدر راه به خود اختصاص داده است.