سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

فارس رتبه نخست اسکان مسافران نوروزی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فارس رتبه نخست اسکان مسافران نوروزی در کشور

altفارس رتبه نخست اسکان مسافران نوروزی در کشور است .
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ؛ دبیر ستاد اسکان فرهنگیان کشور با بیان این خبر گفت : نوروز امسال بیش از 10 هزار مدرسه در کل کشور پذیرای فرهنگیان بود.
فرشید سیاری در بازدید از ستادهای اسکان فرهنگیان این شهر اظهار داشت: علاوه بر این تعداد مدرسه، 180 خانه معلم، 300 اردوگاه فرهنگی تربیتی و 50 مرکز تربیت معلم نیز مسافران نوروزی را اسکان دادند.
وی افزود: تا صبح روز سیزدهم فروردین ماه جاری بیش از 12 میلیون نفر-روز در اماکن اسکان فرهنگیان کل کشور اسکان یافته‌اند.
سیاری ادامه داد: استان فارس از نظر کمّی رتبه برتر اسکان مسافر را در کشور به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه از فرهنگیان با استفاده از سیستم پیام کوتاه در مورد شرایط اسکان نظرخواهی شده است، تصریح کرد: وضعیت اسکان فرهنگیان در مدارس، خانه معلم و مراکز تربیت معلم مطلوب بوده و اغلب فرهنگیان از اسکان راضی بوده‌اند.
سیاری درباره رتبه‌بندی استان‌ها از نظر آمار اسکان مسافران نوروزی، بیان کرد: فارس، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی و هرمزگان به ترتیب رتبه نخست تا پنجم را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.
وی با بیان اینکه در نوروز امسال بیش از 20 هزار نفر از نیروهای ستاد تسهیلات نوروزی آموزش و پرورش در خدمت مسافران نوروزی بودند، ابراز داشت: یکی از خدمات ستاد تسهیلات نوروزی آموزش و پرورش در نوروز امسال به کارگیری بیمه‌ای به نام «بیمه شناور» بود که بر اساس آن، اماکن اسکان فرهنگیان برای خسارات احتمالی نوروز بیمه شد.
دبیر ستاد اسکان فرهنگیان کشور در پایان گفت: امسال با وجود کمبود اعتبارات سعی شد که فرهنگیان در سفر در رفاه بوده و احساس آرامش کنند که استان‌ها نیز به خوبی از عهده این مسئولیت برآمدند.