جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

ضرورت پرهیز نامزدهای انتخابات از رفتارهای تحریک آمیز - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت پرهیز نامزدهای انتخابات از رفتارهای تحریک آمیز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی / اننتخاباتی

ضرورت پرهیز نامزدهای انتخابات از رفتارهای تحریک آمیز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی / اننتخاباتی  

رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: نامزدهای شرکت کننده درهر دو انتخابات پیش رو باید در هنگام تبلیغات و فعالیت های تبلیغاتی از انجام رفتارهای تحریک آمیز پرهیز کنند.

هادی پژوهش جهرمی افزود : همچنین این نامزدها باید توجه داشته باشند در روز برگزاری انتخابات هم دست به اقدامات و رفتارهایی نزنند که کار را به جایی برسانند که از کنترل خارج شود.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری فارس، بیان کرد: اینکه در کشور از استان فارس در بحث برگزاری انتخابات به عنوان یک استان حساس نام برده می شود که در چندین حوزه انتخابیه آن باید تمهیدات خاص در نظر گرفته شود، زیبنده مردم این استان نیست.

پژوهش جهرمی افزود: وقتی به پیشینه استان فارس و انتخابات گذشته می نگریم مشاهده می کنیم متاسفانه در برخی از حوزه ها چنین شرایطی حاکم بوده است.

رییس ستاد انتخابات فارس افزود: همگان باید قانون را ملاک و معیار عمل خود قرار دهند و طبق قانون عمل کنند چرا که حرمت جان یک انسان به مراتب بالاتر از پذیرش یک جایگاه سیاسی است که بخواهد برای به دست آوردن آن مورد تعرض قرار گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: ملاک اصلی ما در برگزاری انتخابات قانون است و خارج از چارچوب قانون و آنچه قانون برای ما مشخص کرده، عمل نخواهیم کرد.

پژوهش جهرم افزود: عملکرد همه دست اندرکاران انتخابات نیز بر اساس قانون خواهد بود و هیچ کس در این مورد به شیوه استنباطی عمل نخواهد کرد و رفتارهای شخصی و سلیقه ای در این مورد دخیل نخواهد بود.

وی ادامه داد: بدون تردید متولیان برگزاری انتخابات نیز روز هفتم اسفند 94 همانند سایر مردم رای خود را به صندوق می اندازند اما نباید در پی این باشیم که گرایش و نظر شخصی خود را در انتخابات دخالت دهیم، چرا که این کار علاوه بر اشکال قانونی، اشکال شرعی هم دارد.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، به طور همزمان هفتم اسفند برگزار می شود. / د