جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

صلح و سازش دو طایفه در بخش کنارتخته و کمارج کازرون - نمایش محتوای خبر

 

 

صلح و سازش دو طایفه در بخش کنارتخته و کمارج کازرون

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

صلح و سازش دو طایفه در بخش کنارتخته و کمارج کازرون

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

دوطایفه درکازرون که دو دهه با هم اختلاف ودرگیری داشتندطی مراسمی با هم صلح وسازش ومنشور صلح وساز امضاء کردند.

در این مراسم که با حضور رحمانی معاون استاندار فارس، رئیس دادگاههای حل اختلاف استان فارس و فرماندار کازرون درحسینیه شهرکنارتخته برگزارشد ، بخشدارکنارتخته وکمارج گفت: این دوطایفه از 20 سال قبل باهم اختلاف و در گیری های زیادی داشتند ودر طول این مدت 8 تا 9 نفر از دو طایفه به قتل رسیده بودند و امروزبه میمنت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مسئولین استانی وشهرستانی با امضاء یک منشوربرادری ودوستی ازخصومت های گذشته صرف نظرکردندوخانواده های مقتولان و قاتلان هم دیگررا عفوو مورد بخشش قراردادند .

در این مراسم رحمانی معاون استاندارفارس با قدردانی از این حرکت بسیار خدا پسندانه گفت: این حرکت در تامین امنیت منطقه و همچنین اسایش و آرامش مردم کمک بسیار زیادی می کند .

درادامه حجت الاسلام لطفی امام جمعه کنارتخته بااشاره به اهمیت بخشش در اسلام گفت: امیدوارم که این حرکت خداپسندانه الگوئی برای حل مشکلات ورفع دشمنی ها در سایرنقاط کشور بشود.

وی افزود این منشور صلح وسازش بعنوان یک سند برای همیشه نگهداری خواهد شد .

این حرکت به همت گروهی ازمعتمدان واستادان دانشگاه وپزشکان وفرهنگیان بخش کنارتخته وکمارج که در نقاط مختلف کشور مشغول به خدمت اند وتحت عنوان گروه همدلان فعالیت دارند صورت گرفت.

بخش کنار تخته وکمارج در 50 کیلومتری جنوب کازرون است . / د