جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

صدا وسیمای فارس از شورای نظارت بر صدا وسیما نمره خیلی خوب گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

صدا وسیمای فارس از شورای نظارت بر صدا وسیما نمره خیلی خوب گرفت

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

دو عضو شورای نظارت بر صدا وسیما ششمین نشست استانی خود را با هدف ایجاد تعامل بیشتر قوه مقننه در رسانه ملی در صدا وسیمای فارس برگزار کردند

در این نشست صمیمی که جمعی از نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند معاون حقوقی و مجلس سازمان صدا وسیما همراهی وتعامل نمایندگان مجلس دهم و رسانه ملی را خیلی خوب توصیف کرد و از 18 نماینده استان فارس در مجلس شورای اسلامی که در مقاطع مختلف از صدا وسیما حمایت وپشتیبانی کرده اند قدردانی کرد.

دکتر عبدالله زاده حرکت های رو به رشد رسانه ملی در پاسخ به مطالبات مردم را در اقصی نقاط کشور ازجمله فارس را نتیجه تعامل سازنده و همکاری صمیمانه نهاد قانون گذاری کشور و صدا وسیما دانست.

وی صدا وسیمای فارس را از مراکز ویژه ومهم رسانه ملی معرفی کرد و افزود: استان پهناور و دارای پیشینه فرهنگی و تمدنی فارس ظرفیت های کم نظیری برای فعالیت های رسانه ای دارد که صدا وسیمای استان به خوبی از این ظرفیت ها استفاده می کند.

مدیرکل صدا وسیمای فارس نیز برگزاری این نشست را فرصت مناسبی برای نزدیکی بیشتر نمایندگان مردم با رسانه خود عنوان کرد و با اشاره به تدوین چشم انداز 5 ساله مرکز با بهره گیری از برنامه ریزی های کلان استان و سیاست های برنامه سازی صدا وسیما در کنار تلاش برای انعکاس ظرفیت های کم نظیر مذهبی اقتصادی گردشگری و پزشکی استان را از عمده دلایل سرآمدی این مرکز در بین مراکز سی وسه گانه صدا وسیما در حوزه های سیما، صدا ، خبر ، فضای مجازی،فنی ،برنامه ریزی ونظارت و پشتیبانی دانست.

سهرابی با اشاره به عبور صدا وسیما از مرز 95 درصدی پوشش جمعیتی تلویزیون دیجیتال در استان به شرایط سخت اقلیمی در فارس اشاره کرد وگفت : این موفقیت بزرگ حاصل تلاش شبانه روزی فرزندان فارسی صدا وسیما در خدمت به مردم حوزه مأموریت است.

وی حضور نمایندگان مردم استان در برنامه های رادیویی ، تلویزیونی و خبری را قابل توجه دانست و در عین حال از اعلام آمادگی این مرکز برای حضور بیش از پیش نمایندگان در رسانه استانی خبر داد.

معاون سیاسی ، امنیتی ، اجتماعی استاندار فارس نیز در این مراسم با برشمردن ویژگی های این استان و تفاوت فعالیت رسانه ای در فارس با سایر نقاط استان ، عملکرد صدا وسیما را خیلی خوب و در فعالیت های خاص تحسین برانگیز توصیف کرد.

پژوهش تعامل خوب صدا وسیمای استان با دستگاه های اجرایی ، تلاش برای بیان ظرفیت های استان و انعکاس تلاش های مسئولان ، نگاه منصفانه و حرفه ای به افراد وشخصیت های محتلف استان ، رعایت عدالت در پرداخت رسانه ای به شهرستان ها و قومیت های موجود در استان و توجه به خواست و مطالبات مردم را از نقاط قوت صدا وسیمای فارس برشمرد.

حسین رضازاده رئیس مجمع نمایندگان فارس با عنوان این مطلب که سرمایه اصلی صدا وسیما اعتماد مردم است افزود: جلب نظر و کسب اعتماد مردم مهم است و صدا وسیمای فارس با هوشمندی اجازه ورود به جریانات خارج از مجموعه خود را نداده است. وی با انتفاد از برخی برنامه های صدا وسیما در سطح ملی از معاون رئیس سازمان خواست به کسانی که مغرضانه بعضی موضوعات کوچک را برجسته می کنند تذکر دهند و همچنین از صدا وسیمای فارس خواست توجه ویژه ای به پوشش سیگنال رسانی در مناطق مختلف استان را داشته باشد.

رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی سخنان خود را با قدردانی از مدیرکل ، معاونان ، مدیران و کارکنان صدا وسیمای استان آغاز کرد و گفت: افتخارآفرینی صدا وسیمای فارس در سطح ملی برای ما عادت شده است .

دکتر جعفر پور با بیان اینکه صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران صدای نظام است ، افزود: رسانه ملی کماکان در هدایت فکری جامعه نقش کم نظیر خود را حفظ کرده است . وی در عین حال گفت:ما به عنوان نمایندگان ملت بر اینکه صدا وسیما باید نقد شود اتفاق نظر داریم و در حالی که از برخی برنامه های شبکه های مختلف گلایه داریم اما در جمع بندی کلی رسانه ملی جایگاه خوبی داشته و دارد . ما فارغ از هر نوع گرایش وظیفه ملی خود می دانیم که صدا وسیما را تقویت کنیم.

رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عملکرد صدا وسیمای فارس را موفق دانست و با اشاره به جایگاه صدا وسیما ، این دستگاه عظیم و تأثیرگذار را متعلق به همه مردم خواند و افزود: همه ما وظیفه داریم جامعه را به سوی توسعه فکری و رعایت اخلاق هدایت کنیم .

وی با انتقاد به برخی از برنامه های صدا وسیمای کشور گفت: پرداختن به شخصیت های تاریخی مانند کوروش در صدا وسیما و ایجاد شهرک سینمایی در پاسارگاد می تواند گرایش مردم به رسانه ملی را افزایش دهد و مردم را به این باور برساند که صدا وسیما متعلق به همه مردم است نه گروه خاص.

خادم نماینده سپیدان گفت: نقدی هم اگر به صدا وسیما وارد است به عملکرد سیاسی برخی از برنامه ها است اما نمی توان منکر نقش کلیدی و اساسی رسانه ملی در دیگر حوزه ها بود.

وی با اشاره به پژوهش های انجام گرفته افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته صدا وسیما پس از خانواده بیشترین تأثیر را در هدایت جامعه دارد بنابراین همه به ویژه مجلس شورای اسلامی باید صدا وسیما را تقویت کند که خوشبختانه نگرش کلی مجلس به رسانه ملی مثبت ارزیابی می شود.

نماینده سپیدان به استقبال شهروندان کشورهای حوزه خلیج فارس از صدا وسیمای فارس اشاره وپیشنهاد کرد حوزه برون مرزی صدا وسیمای فارس ایجاد شود.

نماینده استهبان ونی ریز نیز به تنوع برنامه های صدا وسیمای استان اشاره کرد و تعامل خوب نمایندگان مردم استان با رسانه استانی را خوب توصیف کرد و گفت : بدون شک بودجه صدا وسیما در مقایسه با رقبا بسیار ناچیز است و باید همه برای جبران این نقیصه کمک کنیم.

مسعودی از صدا وسیمای استان خواست در پوشش دیجیتال توجه بیشتری به روستاهای حوزه انتخابیه استهبان ونی ریز داشته باشد.

رجبی نماینده شیراز در این نشست عملکرد صدا وسیمای فارس را خوب و روبه رشد توصیف کرد و گفت: ما شبکه فارس را با هیچ شبکه استانی دیگر و حتی شبکه های ملی مقایسه نمی کنیم و مقایسه ها فراتر از این حرف هاست.

وی با انتقاد از برخی بی اخلاقی ها در پرداخت به برخی موضوعات در رسانه ملی گفت:نباید منکر را با منکر پاسخ گفت، باید ریشه بی اخلاقی ها را در جامعه بخشکانیم و صدا وسیما باید در این زمینه پیشقدم باشد .

نماینده شیراز افزود: برنامه های رسانه ملی باید جوانان را به خود جلب کند.

دکتر کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با قدردانی از نمایندگان مردم ومسئولان صدا وسیما ،نشست فارس را خوب ومؤثر توصیف کرد و گفت: نمایندگان استان فارس افتخار مجلس هستند.

عضو شورای نظارت بر صدا وسیما با قدردانی از مدیرکل وهمکاران وی در صدا وسیمای فارس عملکرد این مرکز در تولید برنامه ، توجه به ظرفیت های استان و تعامل با نمایندگان مطلوب توصیف کرد و گفت: دیدار نمایندگان استان با رئیس سازمان صدا وسیما برای بهره گیری بیشتر از ظرفیت ملی صدا وسیما در حوزه استانی که پیشنهاد نمایندگان استان فارس نیز مورد تأیید و تأکید اعضای شورای نظارت است .

وی با اشاره به نگاه فراجناحی رئیس سازمان صدا وسیما وی را فردی خدوم و تلاشگر معرفی کرد وافزود : در دیدار با رئیس سازمان موضوع گسترش فعالیت صدا وسیمای فارس در حوزه برون مرزی مطرح وبرای تصویب آن تلاش می کند.

وی از معاون حقوقی و مجلس صدا وسیما خواست نسبت به تجهیز خبرنگاران آزاد شهرستان ها توجه ویژه ای داشته باشد.

در پایان این نشست دکتر احسان قاضی زاده هاشمی از نمایندگان مجلس و دیگر عضو شورای نظارت بر صدا وسیما با ابراز خرسندی از رضایت نمایندگان استان فارس از صدا وسیمای استانی در این مرکز خواست سطح تعاملات خود را با راه اندازی برنامه مستمر هفتگی برای نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی گسترش دهند و با عنایت به حضور گردشگران خارجی در فارس از این ظرفیت در برنامه ها استفاده کنند.

قاضی زاده هاشمی تولید آثار نمایش بومی از جمله ساخت سریال به لهجه وگویش محلی را از مأموریت های رسانه استانی دانست و از صدا وسیمای فارس تلاش بیش از پیش در این حوزه را خواستار شد.