جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

شیراز ، میزبان نشست تخصصی فناوری نانو در صنعت کامپوزیت - نمایش محتوای خبر

 

 

شیراز ، میزبان نشست تخصصی فناوری نانو در صنعت کامپوزیت

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / علمی

شیراز ، میزبان نشست تخصصی فناوری نانو در صنعت کامپوزیت

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما/ علمی

نخستین نشست تخصصی معرفی فرصتهای صنعتی و تجاری به کارگیری فناوری نانو در صنعت کامپوزیت ،رنگ، رزین و پوشش های صنعتی در شیراز برگزار شد.

سید هاشم موسوی ، معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی فارس هدف از برگزاری این نشست تخصصی را افزایش زمینه تعامل شرکتهای فناور نانو با صنعتگران به منظور معرفی ‏کاربردهای فناوری نانو در این حوزه ها ،فراهم کردن بستری مناسب برای مذاکره، تعامل بین فعالان این صنعت با شرکت‌های داخلی و معرفی دستاوردهای ‏داخلی مبتنی‌بر فناوری نانو در صنعت رنگ‌ ،رزین ،کامپوزیت و پلیمر اعلام کرد

نماینده ستاد توسعه فناوری نانو در این نشست گفت : کارگروه صنعت و بازار یکی از زیرمجموعه‌های اصلی ستاد ویژه توسعه فناوری است که با هدف ترغیب صنایع کشور برای به‌کارگیری فناوری نانو و حمایت از آن‌ها ایجاد شده است .

او گفت : رویکرد اصلی این کارگروه، آشناسازی صنایع با کاربردهای فناوری نانو و تسهیل فرآیند انتقال فناوری از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی و شرکت‌های فناور داخلی و یا منابع فناوری خارجی به متقاضیان صنعتی است که این نشست تخصصی نیزدر همین راستا برگزار شد.

مجتبی باقری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با انتشار 6160 مقاله در حوزه فناوری‌ نانو در سال 2015، در جایگاه هفتم جهان در شاخص تولید علم نانو قرار گرفت گفت: گرچه در زمینه تولید علم نانو جایگاه مناسبی در جهان داریم اما در زمینه کاربردی کردن نانو و تجاری سازی آن در صنایع جایگاه مطلوبی نداریم .

نماینده ستاد توسعه فناوری نانو افزود :27 هزار محقق در حوزه های مختلف فناوری های نانو و شرکت های دانش بنیان زیادی نیزبا استفاده از توان متخصصان داخلی در حوزه نانودر کشور فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون 321محصول و تجهیز در حوزه نانو در کشور طراحی و ساخته شده است گفت:در زمینه ثبت اختراعات بین المللی نیز محققان داخلی تاکنون 154 ثبت بین المللی انجام داده اند.

وی همچنین از تدوین و تصویب 35 استاندارد ملی در حوزه نانو در کشور خبر داد وگفت:در زمینه ثبت استاندارد بین المللی نیز محققان کشورمان با ثبت 3 استاندارد هم رده با کشورهایی نظیر فرانسه ،آلمان و چین هستند.

در این نشست تخصصی توانمندی های 6 شرکت فناور داخلی در صنایع کامپوزیت ،رنگ، رزین و پوشش های صنعتی ارائه شد. /  د