حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۷

شکرخند شیراز نوروز 97 میهمان خانه ایرانی ها می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شکرخند شیراز نوروز 97 میهمان خانه ایرانی ها می شود

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

برنامه طنز «شکر خند» با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس کلید خورد و در 15 قسمت 30 تا 35 دقیقه ای روی آنتن خواهد رفت.

سهرابی، مدیر کل صدا و سیمای فارس در مراسم آغاز برنامه تلویزیونی طنز «شکر خند» گفت: این برنامه در مرحله اول بسیار گل کرد و در استان های دیگر هم مورد استقبال قرار گرفت.

رئیس رسانه ملی در فارس با ابراز امیدواری بر اینکه این برنامه در شبکه های مختلف در ایام نوروز 97 روی آنتن می رود، اظهار کرد: کودکان و نوجوانانی که در این برنامه به مشاعره می پردازند، سفیران استان فارس هستند.

وی با اشاره به اینکه استان فارس همواره به شعر و ادب شناخته شده است، تاکید کرد: این برنامه ترکیبی تلویزیونی، مخاطبان زیادی خواهد داشت و در دوره گذشته بخش هایی از این برنامه در فضای مجازی دست به دست می شد و مورد استقبال قرار گرفت.

وی با بیان این که یکی از کارکردهای رسانه تفریحی، سرگرمی است، تاکید کرد:این موضوع باید در بخش کودک و نوجوانان بیشتر مدنظر قرار گیرد.

سهرابی با تاکید بر اینکه سال هاست در حوزه سیما، کارهای فاخری برای کودکان و نوجوانان، اجرا نشده است، اظهار داشت: هنر و شعر جایگاه خاصی در میان ایرانیان و فارسی ها دارد و سرآمدان بزرگی در فارس در این عرصه زیسته اند.

وی با یادآوری این مطلب که رادیو و تلویزیون کشور از مرکز فارس توقع دارد و این برنامه پاسخی به توقع مرکز خواهد بود، چرا که شعار شبکه فارس «شبکه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی» است، اضافه کرد: فارس در حوزه فرهنگ تاریخ قبل و بعد از اسلام حرف هایی برای گفتن دارد و این باعث شده تا فارس متمایز شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس با تاکید براینکه این برنامه ارمغانی از دیار فارس برای سراسر کشور است،مخاطبان زیادی هم خواهد داشت.

رئوف، معاون سیمای فارس در مراسم آغاز برنامه تلویزیونی طنز «شکرخند» گفت: قالب شعر قالب هنرمندانه ایست که در طول تاریخ از زبان فارسی صیانت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه این مجموعه در قالب مشاعره و در 15 قسمت 30 تا 35 دقیقه ای تولید می شود و از شبکه فارس و شبکه های دیگر پخش خواهد شد، اظهار داشت: ویژگی این دور برنامه دکور متفاوت آن هست که تلفیقی از بنر، چوب و LED خواهد بود.

رئوف وجه تمایز این دوره با دوره های قبل را استفاده از لهجه های استان فارس بیان کرد و گفت: در این برنامه 32 نفر کودک و نوجوانان به مشاعره می پردازند و هر قسمت چهار مرحله دارد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف رسانه پاسداشت فرهنگ قومی و حفظ ادبیات عامه است و در این برنامه به دنبال ایجاد وحدت اقوام هستیم، اضافه کرد: امسال با برنامه ریزی که در شورای سیاستگذاری مرکز شکل گرفت، هشت عنوان برنامه نوروزی در جدول برنامه را در نظر گرفته ایم که برنامه های صبحگاهی، شبانه، گلگشت، خانواده و طنز «شکرخند» از جمله این برنامه هاست.