جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

شبکه تلویزیون تخصصی ایران کالا میزبان جمعی از مدیران استان فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه تلویزیون تخصصی ایران کالا میزبان جمعی از مدیران استان فارس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

شبکه ایران کالا که به صورت تخصصی موضوعات اقتصادی و تحولات مرتبط با آن را بررسی می کند به بهانه افتتاح مجتمع بزرگ آلومینیوم لامرد و سه طرح دیگر در این شهرستان میزگرد شبانه خود را به این موضوع اختصاص داد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس، در این برنامه که رحیمی استاندار فارس ،قادری استاد دانشگاه و منتخب مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم ،کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان ،ایزدی مدیرکل صمت و همچنین مدیر فرودگاه لامرد حضور داشتند سهرابی مدیر کل صدا و سیمای فارس  به نقش رسانه در توسعه استان  پرداخت و از ایجاد هم افزایی صدا و سیما در راستای توسعه همه جانبه استان  فارس خبر داد .

در این نشست رسانه ای استاندار فارس با تشریح اقدامات زیر بنایی در فارس بویژه در جنوب استان راه اندازی مجتمع بزرگ آلومنیوم جنوب در لامرد را گامی در جهت رونق و جهش تولید در استان دانست .

وی با  بر شمردن قابلیت های بالقوه و بالفعل این استان اعلام کرد فارس برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران آماده است .

وی با قدردانی از تلاش موثر صدا و سیمای استان در معرفی این ظرفیت ها از همراهی بسیار خوب صدا و سیما با مدیران اجرایی استان سخن گفت و خواستار تداوم این همراهی شد .

مدیر کل صدا و سیمای استان نیز در بخشی دیگر از صحبت های خود به تلاش این مرکز در ایجاد عدالت رسانه ای با توسعه سیگنال رسانی به ۳۶ شهرستان این استان خبر داد و گفت : خوشبختانه در سال ۹۹ با تلاش همکاران صدا و سیما به عدد بیش از ۹۶ درصد جمعیتی در دیجیتال سازی تلویزیونی دست پیدا کرده ایم که این موفقیت خوبی محسوب می شود .

سهرابی از آماده سازی دیتا سنتر بزرگ صدا و سیمای فارس در ماه های آینده خبر داد و افزود : با راه اندازی این مرکز داده شاهد تحول خوبی در بهره گیری از فضای مجازی و ای تی در برنامه های رسانه ای خواهیم بود .

مدیر کل صدا و سیمای فارس سفر تاریخی مقام معظم رهبری به فارس را نقطه عطفی در توسعه استان دانست و با اشاره به سخن تاریخی رهبر معظم انقلاب که فرمود حقاً و انصافاً فارس در قله است تصریح کرد : با سلسله اقداماتی زیر بنایی و اقتصادی  که پس از این سفر در این استان که مفتخر به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم  السلام است آینده فارس بسیار روشن است و این استان مهم کشور به یکی از قطب های اساسی اقتصادی در حوزه های مختلف تبدیل خواهد شد .

در ادامه این میزگرد تخصصی رسانه ای حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز گفت: استان پهناور فارس با بیش از 23 نوع ماده معدنی یکی از استان های معدن خیز شناخته می شود و یکی از اهداف ما استفاده از این ظرفیت عظیم استان است.

وی اضافه کرد :  با به بهره برداری رسیدن این طرح صنعتی در استان شاهد هستیم که طرفیت تولید آلومینیوم در کشور ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت و این در حالی است که این طرح صنعتی که در منطقه انرژی بر لامرد واقع شده است بیش از یک هزار و ۵۰۰ اشتغال را برای استان فراهم کرده است. با راه اندازی این واحد بزرگ صنعتی برای ۶ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی می شود که عمده نیروهای جذب شده در این واحد از افراد بومی منطقه به شمار می آیند.

دکتر جعفر قادری نماینده منتخب مردم استان فارس هم گفت: استان فارس یکی از استان های توانمند در زمینه های مختلف بخصوص نفت و گاز و گردشگری و کشاورزی است که تا به حال نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا کرده موقعیت جغرافیایی این استان که در کنار خلیج فارس قرار گرفته و آب و هوای خیلی خوب و دارا بودن معادن ارزشمند زمینه را برای توسعه این استان بیشتر فراهم کند.

وی افزود: طبیعی است که طرح های کلیدی و اساسی مثل صنعت آلومینیوم که می تواند در بخش های پایین دستی منشا تحول در استان باشد و به دنبال خود صنایع زیادی را در استان ایجاد کند ، به وجود آمدن چنین صنایعی می تواند نقش اساسی در توسعه اشتغال و در توسعه ظرفیت های تولیدی و افزایش  درآمد استان داشته باشد و با این سرمایه گذاری هایی که انجام شد زیر ساخت های استان توسعه پیدا می کند .