سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ساماندهی خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی در شیراز

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / اجتماعی

ساماندهی خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی در شیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز گفت: امسال خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی در شهرستان شیراز ساماندهی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ زين‌العابدين نيك‌مرام با بيان اينكه عزم فرمانداري و دستگاه‌هاي مرتبط خصوصا دانشگاه‌ها براي ساماندهي خوابگاه‌هاي خودگردان فعال در شيراز جزم شده است، گفت: در اين رابطه لازم است تمام خوابگاه‌داران و افراد فعال در اين بخش، تا 25 اردیبهشت ماه جاری با مراجعه به اتحادیه  مهمانپذیران و مسافرخانه‌داران نسبت به دریافت آیین‌نامه و همچنین دریافت مجوز لازم از اتحادیه مذکور اقدام كنند.

وی افزود: به همین منظور شرایطی آسان برای خوابگاه‌داران و با کمترین هزینه ممکن جهت دریافت مجوز و پروانه فعالیت در نظر گرفته شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز تصریح کرد: خوابگاه‌های دانشجویی موجود در سطح شهرستان شیراز مورد بازرسی قرار گرفته و با خوابگاه‌هایی که مجوز فعالیت نداشته باشند، طبق مفاد آیین‌نامه برخورد قضایی انجام شده و نسبت به پلمپ آن مجموعه و انتقال دانشجویان تحت پوشش به سایر خوابگاه‌های دارای مجوز اقدام خواهد شد.

نیک‌مرام از دانشجویان غیر بومی و خانواده‌هایشان نیز درخواست کرد که برای سال تحصیلی جدید از لیست خوابگاه‌های دارای مجوز که در اختیار معاونت دانشجویی کلیه دانشگاه‌های سطح شهرستان قرار دارد استفاده كنند.

معاون فرمانداري شيراز اصلاح شیوه اسکان دانشجویان به خصوص دانشجویان دختر در خوابگاه‌ها، تامین امکانات رفاهی و امنیتی مورد نیاز دانشجویان و رفع مسائل و مشکلات موجود در خوابگاه‌ها را از اولویت‌های اصلی این طرح برشمرد.