سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ساخت گوشی مری دیجیتال درشیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت گوشی مری دیجیتال درشیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / علمی

ساخت گوشی مری دیجیتال درشیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / علمی

مخترع شیرازی موفق به ساخت گوشی مری دیجیتال شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رییس بنیاد نخبگان فارس گفت: از این دستگاه که دارای سیستم الکترونیکی، بی سیم، قابل حمل و با برد وسیع است برای پایش قلبی ریوی ، تجزیه ،تحلیل و تشخیص بالینی و درمان به موقع بیماران استفاده می شود.

حبیب شریف افزود: این دستگاه با دریافت سیگنال های صوتی از طریق میکروفونی که نزدیک قلب بیمار بیهوش قرار داده می شود، با حذف نویز و تقویت و پردازش صوت ،سیگنال آنالوگ را به دیجیتال تبدیل و به گیرنده ارسال می کند.

وی مزایای این دستگاه را قابلیت مانیتور بیمار از راه دور، ارسال سیگنال به صورت بی سیم ، کدینگ اطلاعات بیماران، حذف نویز محیط ، تقویت صوت ، تقویت فرکانسهای پایین ، کمی سازی اطلاعات ، ضبط صداهای قلبی ریوی، ارسال صداهای ضبط شده برای متخصصین، قابلیت پخش صوت در محیط و اتصال به کامپیوتر و افزایش عملکرد کاربر اعلام کرد.

رییس بنیاد نخبگان فارس گفت: از این دستگاه در اتاق های عمل، بخش های مراقبت ویژه، بخش داخلی، ایستگاه های پرستاری بخش های رادیولوژی ،مراکز اورژانس و طب رزم استفاده می شود.

حبیب شریف افزود: عزیز الله وکیلی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری علی محمد شفیعی در مدت دو سال این دستگاه را با صرف 40 میلیون ریال تولیدکرده است. / د