سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

ساخت مستند آیت‌الله سید عبدالحسین لاری - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت مستند آیت‌الله سید عبدالحسین لاری

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما /فرهنگی

ساخت مستند آیت‌الله سید عبدالحسین لاری

 

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما /فرهنگی

مستند زندگی « آیت‌الله سید عبدالحسین لاری» با هدف الگوسازی از این عالم مجاهد در لارستان ساخته می‌شود.
حجت‌الاسلام احسان تندگام، نویسنده فیلم‌نامه این مستند، گفت: آیت‌الله سیدعبدالحسین لاری از علمای مجاهد لارستان است که به دلایل مختلف می‌تواند الگویی برای نسل جوان و جامعه امروز باشد و به همین دلیل مستند زندگی این عالم بزرگ ساخته می‌شود.
وی، فتوای تحریم کالای خارجی و استفاده از کالای داخلی، عجین بودن سیاست و دیانت ایشان، تشکیل نخستین حکومت اسلامی و مبارزه مستعمر آیت‌الله سید عبدالحسین لاری با استعمار به ویژه انگلیس را از مواردی عنوان کرد که بازخوانی آنها برای جامعه امروز ضروری است.
نویسنده فیلم‌نامه مستند زندگی «آیت‌الله سید عبدالحسین لاری» ادامه داد: بخش عمده این فیلم به زندگی سیاسی ایشان حدود سال‌های 1309 تا 1330 قمری یعنی از زمان سفر ایشان از نجف به لار و تشکیل حکومت اسلامی می‌گذرد و در ادامه بخشهایی از جنبه‌های عرفانی و علمی ایشان نیز بیان شود.
حجت‌الاسلام تندگام با اشاره به اینکه نگارش فیلم‌نامه به پایان رسیده و مصاحبه‌های مربوط به آن نیز انجام شده است افزود: ساخت این فیلم به زودی شروع می‌شود.
روح‌الله رفیعی کارگردان این فیلم و سید احمدرضا معتمدی، نوه دختری آیت‌الله سیدعبدالحسین لاری و کارگردان فیلم آلزایمر، مشاوره این فیلم را برعهده دارند.
نویسنده فیلم‌نامه مستند زندگی «آیت‌الله سید عبدالحسین لاری» که این فیلم پنجمین کار نگارشی وی است، حجت‌الاسلام احسان تندگام از سال 90 وارد عرصه سینما شده و تاکنون در جشنواره فیلم‌ اولی‌ها و جشنواره اشراق رتبه‌هایی را کسب کرده است.