جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

ساخت دو هزار واحد صنعتی جدید در فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت دو هزار واحد صنعتی جدید در فارس

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

ساخت دو هزار واحد صنعتی جدید در فارس

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

بیش از دو هزار واحد صنعتی جدید در استان فارس ساخته می‌شود .

معاون شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: بیش از ۲ هزار واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان فارس در حال ساخت و ساز است.

سیدکاظم اعتماد با اشاره به این‌که 2 هزار و 326 واحد صنعتی جدید در شهرک‌های صنعتی استان فارس در حال ساخت است، اظهار داشت: یک هزار و 592 واحد آن در شهرک صنعتی بزرگ شیراز در حال ساخت است.

وی با بیان این‌که یک هزار و 504 واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی 15 هزار و 329 نفر در شهرک بزرگ صنعتی شیراز مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: در مجموع یک هزار و 810 واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی 25 هزار و 857 نفر در استان فارس مشغول به فعالیت هستند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با اشاره به فعالیت خوب برخی شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های این استان تصریح کرد: به طور مثال شهرک صنعتی لار با 46 واحد صنعتی در حال ساخت و 69 واحد بهره‌بردار و اشتغال‌زایی برای 604 نفر از جمله نواحی صنعتی فعال در این استان است.

وی با اشاره به واگذاری امور 15 شهرک صنعتی استان فارس به بخش خصوصی گفت: این شهرک‌های صنعتی در آباده، کازرون، شیراز، لار، داراب، نورآباد، خرم‌بید، لامرد و مرودشت مستقر بوده‌ است.

اعتماد درباره ساخت شهرک‌های صعتی کاملا خصوصی در استان فارس خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی ریشمک سپیدان که هنوز به بهره‌برداری نرسیده است به صورت کاملاً خصوصی ساخته شده است.

وی با بیان این‌که احداث نواحی صنعتی در شهرستان‌های استان فارس با هدف توسعه زیرساخت‌های صنعتی در این استان انجام می‌شود، افزود: شهرک‌های صنعتی مهم‌ترین بستر برای توسعه صنعتی شهرستان‌ها و ایجاد اشتغال پایدار هستند.