سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

رییس اتحادیه نانوایان شیراز : افزایش کیفیت نان از آغاز هفته آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

رییس اتحادیه نانوایان شیراز : افزایش کیفیت نان از آغاز هفته آینده

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی

رییس اتحادیه نانوایان شیراز : افزایش کیفیت نان از آغاز هفته آینده

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما /اجتماعی

سالهاست که در هیچکدام از نانوایی های شیراز جوش شیرین استفاده نمی شود.

رییس اتحادیه نانوایان شهرستان شیراز در گفتگوی خبری 31 اردیبهشت ماه شبکه استانی فارس گفت: با توجه به آزادسازی آرد قیمت نان های بربری و سنگگ از 27 اردیبهشت در نانوايی های شيراز افزایش داشته است.

به گفته علی رضا سخنوریان، قیمت نان های فانتزی ، حجیم و نیمه حجیم نیز از ابتدای اردیبهشت امسال افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه با توجه به مصوبه آذر ماه 93 هیات دولت مبنی بر تخصیص سهمیه آزاد  20 درصدی آرد افزود: این طرح پارسال به خاطر افزایش قیمت نان در کل کشور اجرایی نشد و اجرای آن به امسال موکول شد.

وی گفت: با اجرای این طرح به مردم قول می دهیم که از آغاز هفته آینده شاهد افزایش کیفیت نان ها باشیم.

وی گفت : برای اجرای طرح آزاد سازی قیمت نان در استان کارگروهی تشکیل شد که این کارگروه فراخوانی برای دعوت از متقاضیان اعلام کرد .

 سخنوریان افزود:  افزایش قیمت نان بنا بر خواسته اتحادیه نانوایان و برای جبران افزایش هزینه‌ انرژی و دستمزد کارگران بوده است.

وی، واحدهای نان سنگگ را یکی از پر هزینه ترین نانوایی ها دانست و افزود: با اجرای این طرح مطالبات نانوایی ها برای انتخاب کارگران ماهر و افزایش کیفیت محقق می شود.

رییس اتحادیه نانوایان شهرستان شیراز با بیان اینکه سالهاست در هیچکدام از نانوایی های شهر شیراز جوش شیرین اصلا استفاده نمی شود افزود: تا قبل از اجرای طرح آزادسازی قیمت نان سبوس آن 15 درصد بود که با اجرای این طرح برای رساندن نان سالم به دست مردم، نان با سبوس گیری 7 درصد ارائه می شود.

وی با مقایسه قیمت نان در فارس با سایر استان ها و کلان شهرها  گفت: بررسی ها انجام شده نشان می دهد که استان فارس کمترین افزایش قیمت را نسبت به سایر استان ها داشته است.

رییس اتحادیه نانوایان شهرستان شیراز با توجه به شهرت نان سنگگ های شیراز در کشور ، حفظ واحدهای نانوایی سنتی را از سیاست های اتحادیه نانوایان دانست و افزود: تا قبل از آذرماه پارسال 18 واحد سنتی در شیراز فعال بود که به خاطر مشکلات و سختی کار سه واحد تعطیل شد.

سخنوریان، برگزاری دوره های آموزشی متعدد برای بروز رسانی نانوایی ها را از دیگر اقدامات اتحادیه برای افزایش کیفیت نان دانست و افزود: در این راستا اتحادیه نانوایی های شیراز نخستین اتحادیه در کشور است که قبل از صدور پروانه کسب ، متقاضی را ملزم به ارائه استعلام اداره استاندارد برای دستگاه مورد استفاده می کند.

رییس اتحادیه نانوایان شهرستان شیراز همچنین در خصوص طرح غنی سازی آرد با آهن،انواع ویتامین ها و مواد معدنی که از چند سال پیش در کشور اجرایی شده است تاکید کرد: این طرح برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به اقشار کم درآمد و فقیر اجرایی شده است.

سید غفار رضوی پور مدیر عامل شرکت غله منطقه 3 کشور نیز در گفتگوی تلفنی با این برنامه گفت: با اجرای طرح آزادسازی، نانوایی ها نان با سبوس گیری 7 تا 10 درصد به مردم ارائه می دهند.

وی افزود: با اجرای این طرح ارزش غذایی نان بیشتر و نان هایی با ماندگاری و کیفیت بهتر و  رنگی متفاوت با گذشته به مردم ارائه می شود.

به گفته رضوی پور، علاوه بر آرد استاندارد،  نحوه پخت، تجربه  نانواها و دستگاه هم در کیفیت نان موثر است.

وی سازمان صنعت – معدن و تجارت را متولی نظارت بر نانوایی ها و پاسخگوی شکایات مردم در این خصوص دانست و افزود: شرکت غله نیز در صورت مشاهد تخلف با واحد خاطی برخورد می کند.