سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رونمایی از سه تابلوی معرق قرآنی در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی از سه تابلوی معرق قرآنی در شیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / فرهنگی

رونمایی از سه تابلوی معرق قرآنی در شیراز

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / فرهنگی

در مراسمی از سه تابلوی نفیس معرق قرآنی که به ابتکار جمعی از هنرآموزان فنی و حرفه ای فارس با استفاده از سنگی های قیمتی طراحی شده بود، رونمایی شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با بیان اینکه این تابلوها شامل سه سوره از قرآن کریم است، گفت: معرق سوره حمد با استفاده از سنگ کریزوکولا طراحی شده، در معرق سوره توحید سنگ جاسپر مشکی و در معرق سوره کوثر سنگ ابسیدین استفاده شده است.

حشمت کوشکی افزود: در این مراسم از چهار دست ساخته منحصر به فرد دیگر هنرآموزان فنی و حرفه ای فارس نیز رونمایی شد.

وی این آثار را شامل طراحی و ساخت شطرنج عقیق در چهار طرح متفاوت، دستگاه فست که برای تراش برلیان، زمرد و یاقوت کاربرد دارد، سرویس قاشق و چنگال با استفاده از سنگ های بومی و کارت هدیه سنگ های قیمتی برشمرد.

کوشکی با اشاره به بازار خوب فروش محصولات گوهرسنگ درکشور و جهان، افزود: در حال حاضر هنر گوهر تراشی در پنج مرکز فنی و حرفه ای فارس به صورت رایگان به علاقمندان آموزش داده می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس نیز در این مراسم گفت: صنعت گوهرسنگ‌ها و سنگ‌های تزئینی یکی از صنایع درآمدزا در دنیا محسوب می شود و در حال نزدیک شدن به سهم نفت در اقتصاد جهانی است.

یدا... رحمانی با اشاره به بهره مندی فارس از معادن غنی گوهرسنگ ها افزود: این استان از نظر نیروی انسانی آموزش دیده و ماهر و مزیت‌های گردشگری موجود، شرایط مناسبی برای رشد در حوزه گوهرسنگ‌ها و سنگ‌های تزئینی دارد. / دجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ