جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

روزی به یاد حافظ - نمایش محتوای خبر

 

 

روزی به یاد حافظ

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

روزی به یاد حافظ

اعلام برنامه های یاد روز حافظ در صدا و سیمای فارس

صدا و سیمای مرکز فارس ویژه برنامه های متنوعی را برای یاد روز حافظ تولید و آماده پخش کرده است.

این برنامه ها باتوجه به برگزار نشدن مراسم بزرگداشت این شاعر نامی به دلیل شیوع ویروس کرونا، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به گونه ای تولید شده است که مخاطبین شبکه استانی از طریق برنامه های این شبکه با حال و هوای مجموعه حافظیه ارتباط برقرار کنند.

معاون سیمای مرکز فارس گفت: ویژه برنامه های بزرگداشت حافظ از شنبه 19 مهر با دعوت از حافظ پژوهان، شعرا و اساتید برجسته ادبیات آغاز شده است.

باغبانمنش اضافه کرد: برنامه یاد روز حافظ با نام "سر حافظ" از صبح بیست مهر به صورت مستقیم از شبکه فارس و شبکه های سراسری پخش خواهد شد.

پخش برنامه " می بی غش " ،  تشریح ابیات و غزلیات حافظ توسط مرحوم آیت الله حائری شیرازی، تصنیف و شعر خوانی مرحوم رضوی سروستانی در حافظیه، پخش مستند ایران و نماهنگ و موزیک تصویر حافظیه از دیگر برنامه های سیمای فارس دراین روز است.

جمالی معاون صدای مرکز فارس از پخش زنده برنامه " خلوتگه رندان" در روزهای نوزده و بیست مهر از رادیو فارس خبر داد و گفت: پخش بیانات مقام معظم رهبری در کنگره بین المللی حافظ در سال 67، حافظ راز، از وایمار تا شیراز و مهمان شیراز از ویژه برنامه های این روز در رادیو فارس است.

خورشید سوار معاون فضای مجازی صدا و سیمای مرکز فارس تولید و انتشار پوستر، عکس نوشت و استوری با موضوع زاد روز حافظ، انتشار نماهنگ بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حافظ، انتشار تصنیف خواننده ها با موضوع حافظ و تولید موشن گرافیک حافظنامه را از برنامه های این معاونت اعلام کرد.

کرمی معاون خبر صدا و سیمای فارس نیز تولید چندین گزارش تولیدی با رویکرد زندگی و اشعار حافظ و موضوع آراستگی به مهر که به ابعاد اجتماعی و کاربردی اشعار حافظ می پردازد و پخش این گزارش ها از اخبار شبکه های سراری را از اقدامات این معاونت به مناسبت بیستم مهر برشمرد.