حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۷

دعای ندبه - نمایش محتوا کلی

 

 

دعای ندبه

Loading the player...

 

 

 

 
کى می شود که بر جویبارهاى رحمت درآییم و سیراب شویم؟ کى می شود در چشمه آب زلال (ظهور) تو، غرقه شویم؛ عطش ما طولانى گشت، کى شود که ما با تو صبح و شام کنیم تا چشم ما به جمالت روشن شود؟ کى شود که تو ما را و ما تو را ببینیم، هنگامى که پرچم نصرت و پیروزى در عالم برافراشته­اى؟ آیا خواهیم دید که ما به گرد تو حلقه زده و تو با سپاه تمام روى زمین را پر از عدل و داد کرده باشى؟(ترجمه قسمتی از دعای ندبه)
 
دعای ندبه بسیار جامع است و بیانگر تاریخ انبیاء و اولیای الهی بر روی زمین است. این تاریخ از حضرت آدم علیه السلام شروع شده و تا آخرین حجت الهی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه  ادامه می یابد. این دعا توسط حضرت امام صادق علیه السلام  به شیعیان و شاگردانش تعلیم داده شد و فرموده اند: این دعا را در اعیاد چهارگانه ی فطر، قربان، غدیر و جمعه بخوانید و در عصر غیبت با پیشوای الهی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف راز دل گفته و تجدید میثاق کنید.
دعای ندبه روز جمعه مورخ 9/12/92 به صورت زنده و مستقیم از شبکه فارس و علاوه بر آن به صورت همزمان از شبکه یک سیما پخش شد. در این مراسم با شکوه که در استان فارس شهرستان فسا امامزاده شهیدان ششده و قره بلاغ روستای امیر حاجیلو برگزار شده بود حجت الاسلام و المسلمین حائری زاده به ایراد سخنرانی پرداختند و دعای ندبه توسط حاج محمود رضا غلامرضا زاده از مداحان اهل بیت علیهم السلام قرائت شد.
 
 
 

 

     
     
     
     

 

 

 


 

سال تولید: 1392
تهیه کننده :محمد باقر فضلویه
 کارگردان :ذبیح اله قادری
تصویر برداران:مجید رحمانیان، محمد رضا رضایی
صدا بردار :عباس حسامی فرد
منشی صحنه :عبدالرضا چابک رو
دستیار تهیه :ولی محمد رستم پور