جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

حمایت از واحدهای تولیدی راکد با اعطای تسهیلات - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از واحدهای تولیدی راکد با اعطای تسهیلات

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

حمایت از واحدهای تولیدی راکد با اعطای تسهیلات

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

واحدهای تولیدی راکد و مشکل‌دار با اعطای تسهیلات حمایت می‌شوند .

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان صنایع کوچک ایران در شیراز  گفت: واحدهای تولیدی به‌ویژه صنایع راکد و مشکل‌دار با تأمین سرمایه در گردش و یا ثابت این بنگاه‌های اقتصادی برای راه‌اندازی دوباره حمایت می‌شوند.

فرشاد کهیاری اظهار داشت: هدف این دستگاه به‌عنوان سازمان توسعه‌ای در زمینه اعطای تسهیلات  به واحدهای تولیدی به‌ویژه صنایع راکد و مشکل‌دار، تأمین سرمایه در گردش و یا ثابت این بنگاه‌های اقتصادی است.

وی بر لزوم عارضه‌یابی  واحدهای صنعتی این نوع از واحدها قبل  از اعطای تسهیلات تأکید کرد و گفت: در راستای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی مشکلات واحدهای صنعتی شناسایی و در صورت لزوم  جهت اعطای تسهیلات مالی به بانک صنعت و معدن معرفی می‌شوند.

کهیاری  خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات یارانه‌ای به صنایع کوچک با تفاهم و همکاری سازمان صنایع کوچک،  صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و بانک صنعت و معدن پرداخت می‌شود.

وی ویژگی متمایز این طرح را شناسایی عارضه در صنایع و اعطای یارانه برای حل آن عارضه و به‌تبع‌ آن تولید رقابت‌پذیر  معرفی کرد و گفت: این طرح با هدایت شرکت شهرک‌های صنعتی  به‌طور هدفمند صورت گرفته و جهت روان‌سازی اخذ تسهیلات،‌ 70  الی  85 درصد ضمانت  تسهیلات توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری انجام و مابقی به‌صورت سفته از متقاضی اخذ می‌شود.

مدیر تأمین منابع مالی و سرمایه‌گذاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران   گفت: هدف از این طرح کمک به واحدهای صنعتی کوچک جهت توسعه و افزایش توان رقابت‌پذیری است.

وی بیان کرد: این طرح در راستای تفاهم‌نامه 3  جانبه فی‌مابین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و بانک صنعت و معدن اجرا می‌شود و هدف آن بهینه ساختن و آسان‌سازی روند اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی متقاضی است.

مدیر تأمین منابع مالی و سرمایه‌گذاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به نتایج حاصل از ارزیابی و عارضه‌یابی برخی واحدهای صنعتی مشکلات مربوط به مصرف انرژی و موضوع بهینه‌سازی مصرف انرژی، عدم شناخت مناسب بازار هدف و نیز فرسوده بودن، قدیمی بودن و به‌روز نبودن فناوری و خط تولید در صنایع را از مهم‌ترین مشکلات صنایع کوچک اعلام کرد.

وی  گفت: در این طرح ارتباط اطلاعات با یکدیگر و وضعیت شاخص‌های مختلف موردبررسی و تجزیه‌وتحلیل قرارگرفته و جایگاه واحد صنعتی در محیط بیرونی موردبررسی و ارزیابی و درنهایت عملکرد واحد مورد قضاوت قرار می‌گیرد که در این مرحله در مورد ضرورت انجام بررسی دقیق‌تر و عمیق‌تر نیز تصمیم‌گیری می‌شود.