جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

حضور پر شور مردم فارس در انتخابات - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور پر شور مردم فارس در انتخابات

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی / انتخاباتی

حضور پر شور مردم فارس در انتخابات

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی / انتخاباتی

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در استان فارس گفت: حضور مردم این استان در انتخابات بسیار گسترده بوده است به گونه ای برخی شعبه های اخذ رای پیش از ظهر امروز با کمبود تعرفه مواجه شدند که با هماهنگی های صورت گرفته، تعرفه های مورد نیاز در اختیار آنها قرار گرفت.

احمد رنجبر افزود: بنا بر گزارش های دریافتی از شعبه های اخذ رای، استقبال مردم از انتخابات رو به افزایش است و ما این درخواست را از مردم داریم که تا قبل از ساعت 18 و پایان ساعت رای گیری در شعبه های اخذ رای حضور یابند تا نیازی به تمدید زمان انتخابات نباشد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در استان فارس اظهار کرد: بر اساس گزارش ناظران مستقر در شعب اخذ رای در این استان، تاکنون مشکل خاصی در فرآیند برگزاری انتخابات هفتم اسفند وجود نداشته است.

وی گفت: در برخی نقاط استان فارس که با توجه به تراکم جمعیت و ازدحام مراجعه کنندگان برای شرکت در انتخابات، فرآیند اخذ رای با تاخیر صورت می گرفت با اعزام نیروهای کمکی و اتخاذ تدابیر لازم، شرایط مناسب برای شرکت مردم در انتخابات فراهم شده است.

رنجبر در مورد زمان اعلام نتایج انتخابات گفت: این زمان بستگی به استقبال رای دهندگان دارد که چه زمانی فرآیند رای گیری به پایان برسد و دست کم سه یا چهار ساعت بعد از پایان رای گیری، زمان نیاز است که نتایج اولیه انتخابات مشخص شود.

استان فارس دارای 18 کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی و پنج کرسی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری است.

از جمعیت چهار میلیون و نیمی فارس تعداد سه میلیون و 374هزار و 243نفر واجد شرایط رای دادن هستند. / د