جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

حضور استاندار در انتخابات - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور استاندار در انتخابات

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی / انتخاباتی

حضور استاندار در انتخابات

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی / انتخاباتی  

استاندار فارس در حرم شاهچراغ (ع) رای خود را به صندوق انداخت.

مهندس سید محمد علی افشانی استاندار فارس همزمان با بازگشایی شعب اخذ رای در این استان ،در دقایق اولیه صبح جمعه هفتم اسفندماه با حضور در شعبه 204 در حرم مطهر شاهچراغ (ع)رای خود را به صندوق انداخت .

مهندس افشانی را که معاونین و جمعی از مدیران کل ستادی استانداری همراهی می کردند پس از انداختن رای خود به صندوق خطاب به خبرنگاران گفت : همه امکانات سخت و نرم افزاری برای حضور باشکوه مردم در دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در فارس فراهم شده و زمینه و شرایط به طور کامل برای خلق حماسه شکوه و همدلی مردم در سه هزار و 11 شعبه ثابت و سیار اخذ رای در این استان پهناور آماده است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در فارس افزود: با توجه به برگزاری همزمان دو انتخابات در کشور، مردم تلاش کنند در نخستین ساعات رای گیری در حوزه های انتخابیه در استان حضور پیدا کنند تا انتخابات در ساعت مقرر به پایان برسد.

مهندس افشانی با بیان اینکه میزان حضور و مشارکت مردم در انتخابات نشان از اعتماد مردم به نظام و حاکمان خود است اظهارداشت: امروز جامعه نیازمند رای تک تک افراد واجد شرایط رای دادن است .

وی اضافه کرد: انتخابات مظهر حاکمیت مردم بر سرنوشت خود است ومردم ایران اسلامی با حضور گسترده و باشکوه در پای صندوق های رای بار دیگر به مردم دنیا ثابت می کنند که همچنان حافظ خون شهدا و مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و نسبت به تعیین سرنوشت خود حساسیت دارند.

سید محمد علی افشانی استاندار فارس در نخستین ساعات آغاز رای گیری، با حضور در حضور در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) رای خود برای شرکت در دو انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به صندوق انداخت.

استان فارس دارای 18 کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی و پنج کرسی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری است.

از جمعیت چهار میلیون و نیمی فارس تعداد سه میلیون و 374هزار و 243نفر واجد شرائط رای دادن هستند. / د