سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

حسن صفری (آهنگساز- نوازنده) - نمایش محتوای موسیقی

 

 

حسن صفری (آهنگساز- نوازنده)

حسن صفری (آهنگساز- نوازنده)
استاد حسن صفری متولد شیراز می باشند ، ایشان از سال 1342 فعالیت خود را با رادیو شیراز آغاز کرد.   وی در ادامه ی تحصیل در انستیتو عالی هنر تهران ، به تکمیل آموزش موسیقی در هنرستان موسیقی همچنین آموزش تار را در خدمت زنده یاد حبیب صالحی پی گرفت . سال 1350 بعد از اتمام تحصیلات به شیراز برگشت و به فعالیت در آموزش و پرورش و فرهنگ و هنر فارس پرداخت ، در همین زمان ، رهبری اکسترال آن اداره ی کل را بر عهده گرفت و در ادامه با ارائه ی چندین قطعه آهنگ با کلام و یک قطعه موسیقی بی کلام در بیات اصفهان با تنظیم و رهبری فرهاد فخرالدینی به فعالیت موسیقیایی در تهران ادامه داد . پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، از سال 1358 همکاری خود را با صدا و سیمای مرکز فارس آغاز کرد و به ساخت آهنگ های انقلابی و سرودهای ملی میهنی پرداخت و در سال 1362 رهبری ارکستر بزرگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس را به عهده گرفت  و برنامه های بسیاری در سالن های مختلف کشور به خصوص در سالن های نمایش تهران تحت عنوان "یاد شهدای جمعه خونین مکه " اجرا کرد . در سال 1379 از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای برنامه ای تحت عنوان ملاقات گوته و حافظ به آلمان و شهر وایمار ، زادگاه گوته شاعر شهیر آلمان اعزام و به مدت 4 شب به اجرای برنامه همراه با گروه موسیقی آلمان پرداخت . در سال 1380 به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به دعوت سفارت ایران در قطر و دوبی به مناسبت سالروز پیروزی به اجرای موسیقی پرداخت . در ادامه اولین آلبوم موسیقی با صدا و آهنگسازی ایشان و با اشعار با گویش شیرازی به نام " خوشا شیراز " را منتشر کرد و در همکاری با صدا و سیمای مرکز فارس چند موسیقی با کلام از جمله "آفتو جنگ" با صدای آقای علی زند وکیل و شعر بیژن سمندر، "اهل وفا"  شعر خواجه حافظ و صدای آقای شمامی ، "سرود ایران" شعر حسینی با صدای شهریار ابوقداره ، "شیراز" با شعر محمد تقی زرین چنگ و صدای آقای سعید خوانساری در واحد موسیقی صدا و سیمای مرکز فارس ضبط و ارائه کرد.
در سال 1388 به دعوت اداره ی موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به تهران دعوت شدو در تالار وحدت در بخش استادان موسیقی ایران در کنار زنده یاد جلال ذوالفنون ، سعید ثابت ، محمد اسماعیلی و هادی منتظری برنامه ی تکنوازی با تار اجرا کرد .
با اضافه شده هنرمندان به جمع نخبگان ، ایشان نیز از طرف بنیاد نخبگان استان انتخاب و بدین منظور به تهران اعزام شد .
در حال حاضر ایشان علاوه بر عضویت در شورای شعر و موسیقی صدا و سیمای مرکز فارس ، مشغول فعالیت برای ارائه ی البوم دوم خود با گویش شیرازی می باشند ضمن آنکه به تربیت شاگرد در رشته ی آهنگسازی و نوازندگی تار مشغولند .
 
 
 


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ