جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

جلسه کارگروه تبلیغات و رسانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه کارگروه تبلیغات و رسانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس، سید تقی سهرابی مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس و رییس کارگروه رسانه و اطلاع رسانی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان فارس امروز ۲۶ شهریور ماه در جلسه این کارگروه که با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه فجر استان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، رییس سازمان بسیج رسانه استان و دیگر اعضای این کارگروه در اداره کل حفظ آثار و نشرر ارزش های دفاع مقدس استان تشکیل شد با بیان اینکه آنچه که در حال حاضر در معرض دید ما قرار می گیرد و به تصویر کشیده می شود از دوران دفاع مقدس تلاش های حوزه تبلیغات و رسانه در آن دوران حماسه است اظهارداشت: اگر آنها در آن شرایط سخت از خود گذشتگی و جانفشانی انجام نمی دادند و صحنه های دوران دفاع مقدس را ثبت و ضبط نمی کردند الان نمی توانستیم تصویری روشن برای نسل جوان و آیندگان در خصوص دفاع مقدس ترسیم نماییم.
مدیرکل صداوسیمای فارس گفت: دفاع مقدس باید چراغ راه برای جامعه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشد که رهبری معظم انقلاب این موضوع را تبیین فرموده اند و بهترین و روشن ترین چراغ هدایت همان دفاع مقدس است.
وی با تاکید بر اینکه کسانیکه از خاطرات، قصه ها و رویدادهای در روایتگر دوران دفاع مقدس استفاده می کنند باید روایت و مطالب آن ها بروز و با زبان امروزی برای نسل جدید باشد چرا که برای حرکت جدید و نو باید نوآوری داشت و از درجا زدن پرهیز نمود.
رییس کارگروه رسانه و اطلاع رسانی ستاد بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس فارس با شاره به اینکه اوج کار و فعالیت رسانه ها در هفته دفاع مقدس است، تصریح کرد: در راستای بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس صداوسیمای مرکز فارس برنامه های مختلف و متنوعی در حوزه های چهارگانه صدا، سیما، خبر و فضای مجازی این مرکز از سوم خردادماه شروع کرده است که به پخش برنامه زنده تلویزیونی حکایت فتح هرچهارشنبه می توان اشاره کرد.
این رزمنده دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از صحبت های خود به ساخت فیلم مستند «عبدالله» از زندگی سردار شهید مدافع حرم شهید اسکندی اشاره کرد و گفت: وقتی به زندگی این شهید والا مقام نگاه میکنیم می بینیم وی از مدیران در طراز انقلاب بوده که این ویژگی ها به دلیل ولایت پذیری و در مکتب امام خمینی(ره) است.
وی افزود: صداوسیمای مرکز فارس ۷۳۰ برنامه در قالب ۶۵۰ ساعت در راستای بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس برنامه ریزی کرده است که در این ایام در حوزه سیما، رادیو، خبر و فضای مجازی انجام خواهد شد.
در ادامه این جلسه سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس نیز به بیان گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در جهت گرامی داشت چهل سالگی دفاع مقدس پرداخت و گفت: یکی از برنامه های شاخص این هفته تهیه و پخش ۱۵ برنامه زنده تلویزیونی در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان با همکاری صداوسیمای مرکز فارس با حضور اقشار مختلف و یگانهای نظامی و انتظامی استان است که از ۲۸ شهریورماه تا ۱۰ مهرماه انجام خواهد شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس به نقش و جایگاه رسانه در ترویج فرهنگ دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: انتظار می رود رسانه های مکتوب و برخط استان نیز در جهت گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس به رسالت خود عمل نمایند و این ایام را با انتشارا مطالب و اطلاع رسانی برنامه های مختلف که در سطح استان برگزار می شود همراهی کنند.
وی تصریح کرد: به دلیل وجود ویروس کرونا و شرایط به وجود آمده امسال رژه ۳۱ شهریورماه برگزار نمی شود و بجای آن مقام معظم رهبری به صورت ویدئو کنفرانس با رزمندگان و مسئولین سراسرکشور صحبت خواهند کرد و این مراسم در استان فارس نیز در این اداره کل برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است در این جلسه اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در جهت اطلاع رسانی در بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس پرداختند.