رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با موضوع بسیج - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با موضوع بسیج

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

نشست هم اندیشی اهالی فرهنگ و رسانه فارس با محوریت تشریح و تبیین برنامه‌های هفته بسیج در صدا و سیمای مرکز فارس برگزار شد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس دراین نشست با اشاره به نقش موثر بسیج در پاسداشت ارزشهای انقلاب گفت: بسیج که امروز از آن به عنوان شجره طیبه نام برده می‌شود نه تنها در داخل کشور بلکه در آن سوی مرز‌ها منشا خدمات بسیاری شده است.

سهرابی با اشاره به برکات بسیج مستضعفین در جامعه افزود: تشکیل بسیج ایده بی نظیر امام خمینی (ره) بود که بعد از امام مقام معظم رهبری نیز شجره طیبه بسیج را پاسداری کرند و در حال حاضر هم به درخت تنومندی تبدیل شده است که هر جا ندای مظلومی بلند شود ، یاری گر است .

وی گفت: بسیج معادلات استکبار ولیبرال دموکراسی غرب را به چالش کشیده و نتیجه شکل گیری آن را امروز در سوریه، یمن و عراق به خوبی می‌توان مشاهده کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره‌ به نقش موثر رسانه ها در انتقال ارزش‌ها اظهار کرد: خوشبختانه جامعه رسانه‌ای کشور تاکنون در زمینه‌های مختلف بویژه انتقال ارزش‌ها به خوبی عمل کرده و اگر امروز در دل جوانان و نوجوانان دهه ۷۰ و ۸۰ انقلاب ، مبارزه با باطل و عشق به شهادت موج میزند، به مدد این فعالیت‌ها است.

سهرابی بر لزوم توجه رسانه‌ها به ابعاد مختلف فعالیت ها‌ی بسیج در جامعه تاکید و تصریح کرد: بعد نظامی تنها یکی از ابعاد کارکرد‌های بسیج است و انتظار می‌رود رسانه ها به ابعاد مختلف و نقش متفاوتی که بسیج در عرصه‌های علمی، فرهنگی هنری و اجتماعی ایفا می‌کند توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی، از برنامه ریزی صدا و سیمای مرکز فارس برای استفاده از نظرات و تجربیات اهالی رسانه در برنامه‌های رسانه ملی و هم افزایی اهالی فرهنگ و رسانه در استان خبرداد و افزود: اگر جامعه رسانه‌ای استان در کنار هم باشند می‌توانند علاوه بر امید آفرینی در جامعه بسیاری از مشکلات موجود را هم حل کنند.

در این نشست فعالان رسانه‌ای استان به بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه‌های هفته بسیج پرداختند.

در پایان این نشست حکم ریاست کارگروه رسانه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان فارس به سید تقی سهرابی مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس اعطا شد.