رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

تولید 3 مستند جدید در صدا وسیمای فارس و پخش از شبکه فارس و سراسری - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 3 مستند جدید در صدا وسیمای فارس و پخش از شبکه فارس و سراسری

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

تولید 3 مستند جدید در صدا وسیمای فارس و پخش از شبکه فارس و سراسری

امیر رئوف معاون سیمای فارس با اعلام این که 3 مستند در صدا و سیمای فارس در حال تولید است به تشریح این سه مستند پرداخت و گفت: مجموعه تلویزیونی" از خودت بخر"   با موضوع شعار سال در 26 قسمت 15 دقیقه ای با ساختار نو و جذاب برای مخاطبین استانی و ملی در مرکز فارس در حال تولید است.

معاون سیمای فارس گفت: در این مجموعه تلویزیونی با استفاده از یک گروه پژوهشی به صورت اسنادی و میدانی که در حال بررسی و شناسایی تولید کنندگان برتر استان فارس هستند تلاش می شود در سال حمایت از کالای ایرانی تولید کنندگان و مصرف کنندگان را به منظورحمایت از تولیدات داخلی ترغیب و تشویق نماید و با استفاده از دلایل و اسناد موجود کیفیت بالای تولیدات داخلی و نقش آن ها در شکوفایی اقتصادی استان فارس و سپس کشور را مورد بررسی قرار دهد.

محمد حسن خردل تهیه کننده، کارگردان و تدوینگراین مجموعه تلویزیونی به همراه یک گروه پژوهشی پنج نفره می کوشد برنامه ای متفاوت و موثر را ارائه دهد.

رئوف همچنین از تولید "مستند راهی که آمده ایم"خبر داد و افزود: این مستند با محوریت بررسی آزاد راه شیراز- اصفهان به عنوان یکی از دستاوردهای راهسازی استان در چهلمین سال انقلاب اسلامی در مدت 30 دقیقه پروژه راهسازی آزاد راه شیراز اصفهان را مورد بررسی قرار می دهد.

وی با بیان این که این آزاد راه با هدف کوتاه شدن فاصله بین دوشهر تاریخی توریستی و مهم ایران بین اصفهان و شیراز ساخته شده گفت: دستاوردهای دیگری از جمله کاهش مصرف سوخت در کشور، کاهش تصادفات، کاهش مدت سفر و ... را به همراه دارد.

معاون سیمای فارس تصریح کرد: در این مستند که در شبکه فارس در حال تولید است تاثیرات اجرایی این پروژه راهسازی در مسائل مختلف فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و توریستی فارس مورد بررسی قرار می گیرد و مکان هایی از جمله بهشت گمشده، کاروانسرا و قلعه تاریخی ایزدخواست و تنگ براق اقلید را معرفی می کند.

این فیلم مستند جاده ای، در صدا وسیمای مرکز فارس به تهیه کنندگی و کارگردانی سید علی غمخواری، تصویربرداری مجید رحمانیان، تدوین، اصلاح رنگ و گرافیک محمد حسن خردل و پژوهشگری و نویسندگی محمد جواد حسن شاهی تولید خواهد شد و به زودی از شبکه فارس و شبکه های سراسری پخش می شود.

رئوف "مستند مسیر سبز" را از دیگر مستند تولیدی صدا و سیمای مرکز فارس اعلام کرد و گفت: این مستند بنا دارد دستاوردهای شاخص کشاورزی استان فارس را در بخش های تولیدات زراعی، باغی ، صیفی جات، بخش دامپروری و شیلات مورد کنکاش قرار دهد و موفقیت های این عرصه مهم اقتصادی استان را در قالبی نو و جذاب به تصویر کشد.

وی افزود: بی شک توانمندی های کشاورزی فارس طی چهل سال گذشته افزون وشکوفا شده است و تنگناهای موجود در زمینه مدیریت آب را می تواند با راهکار هایی که توسط کارشناسان تبیین خواهد شد حل کند و انشاء الله چشم انداز امیدوار کننده ای در آینده کشاورزی استان فارس آنچنان که پیشینیان ما هزاران سال با مدیریت آب و زمین در این خطه روزی خویش را به دست آورده اند، داشته باشیم.

تهیه کننده و کارگردان این مستند 30 دقیقه ای سید علی غمخواری، تصویربردار آن مجید رحمانیان، تدوین و گرافیک و اصلاح رنگ محمد حسن خردل، محقق و نویسنده محمد جواد حسن شاهی می باشد.